У Вінниці з’явилася регіональна платформа Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання»

У Вінниці з’явилася регіональна платформа Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання»
27 Березня 2018
Друкувати цю новину

26 березня відбулося підписання Спільної заяви про створення Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання» між 15 НГО, а також започаткування Вінницької регіональної платформи. Керівником регіонального осередку обрано Світлану Демко.

Вчора у Вінниці відбулася зустріч з представниками 15 недержавних громадських організацій,  що об’єднують батьків, які виховують дітей з вадами розвитку. Перед присутніми з інформацією про філософію раннього втручання (РВ), практику надання послуг РВ в Україні, існуючим досвідом його впровадження та просування в Україні, про Всеукраїнський форум «Батьки за раннє втручання», а також однойменну Програму, що підтримує його організаційну розбудову, виступила національний координатор Програми «Батьки за раннє втручання в Україні» Олена Скрипко.

Світлана Демко, голова ради Вінницької громадської організації  «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця» розповіла про напрацювання Робочої групи з питань розробки стратегії та структури Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання» (РГСС), а також запропонувала представникам НГО підписати Спільну заяву і започаткувати Вінницьку регіональну платформу батьківського Форуму.

Цю ініціативу було підтримано одностайно. Представник Тульчинської районної громадської організації «Промінь надії» Наталія Воротнюк запропонувала обрати Регіонального представника Вінницької регіональної платформи Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання». Очільник Барської районної асоціації захисту та допомоги людини з інвалідністюм «На крилах віри» Тетяну Марущак висунула кандидатуру на посаду Регіонального представника СвітлануДемко, яку було ухвалено.

Тетяна Марущак, мати дитини з функціональними обмеженнями, голова Ради Асоціації допомоги та захисту людини з інвалідністюм «На крилах віри»: «Створення регіональної платформи Всеукраїнського форуму – дуже необхідно для того, щоб підтримати батьків, які опинилися сам-на-сам після народження дитини з вадами розвитку. Адже батьки потрапляють у важкі стадії відчуттів: стадія стресу, шоку, заперечення, реальності, тощо. Саме в цей період необхідна всебічна підтримка сімї, щоб не втратити найважливіші роки становлення розвитку дитини».

 

 

Довідкова інформація: Раннє втручання є всесвітньо визнаним підходом, який продемонстрував свою ефективність і економічність, яка максимізує шанси дітей на реалізацію власного потенціалу. Це є важливим фактором в запобіганні відмов від дітей / розміщення їх в інтернатних установах і знижує ймовірність низьких довгострокових результатів для дітей та їх сімей. РВ включає в себе здійснення заходів у той час, коли побоювання з приводу розвитку та/або інвалідності дитини з’являється вперше, в віці, коли мозок дитини все ще розвивається. Це соціальна модель, яка враховує потреби як дитини, так і батьків, спрямована на зміцнення потенціалу сім’ї, а також орієнтована на співпрацю та партнерство з батьками, і, таким чином, відхід від застарілої і вузької медичної моделі, яка не включає батьків дитини, а також зв’язок з надавачами соціальних та освітніх послуг, широкими колами  громадськості.

 

  Категорія: