27 жовтня у місті Львові в конференц-залі «Євроготелю» відбувся черговий (3-й у Львові, та 12-ий, в рамках Міжнародного проєкту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації») тренінг для роботодавців з питань працевлаштування та зайнятості людей з інвалідністю.
Зустрічі такого формату є вельми резонансними, адже сприяють вирішенню вкрай складного питання – безробіття, забезпечують зв’язок та порозуміння між тими, хто шукає роботу та її пропонує.
Проблема працевлаштування людей з інвалідністю зумовлена тим, що далеко не всі підприємства та компанії розглядають людей з інвалідністю як потенційних працівників. На жаль, нині, коли хвиля безробіття заполонила наші міста та села, що спричинило ситуацію, коли навіть досвідчені фахівці залишаються не витребуваними на ринку праці, і як наслідок – люди з інвалідністю опинилися у найуразливішому становищі.
Щодо вирішення цієї болючої соціальної проблеми слід долучатися усім. Головне завдання проєкту ТЕАМ Україна полягає в тому, щоб навчити людей з інвалідністю шукати роботу, будувати успішну кар’єру, загалом пробувати і розвинути свою соціальну мобільність, формувати у суспільстві нові підходи до питань інвалідності, змінити існуючі стереотипи щодо людей з інвалідністю.
Рівні можливості для всіх! Цій меті значною мірою підпорядковані семінари для роботодавців, які проводить Національна Асамблея інвалідів України в рамках проєкту ТЕАМ України. Надзвичайно важливо, що в них бере активну участь бізнесове середовище, промислові компанії Львівщини.
На тренінг були запрошені керівники та спеціалісти з кадрових питань Львівських підприємств різних форм власності, а саме: ДП «Арена Львів», ПАТ «Львівський холодокомбінат», ПРАТ «Концерн Хлібпром», БФ Шпиталь ім. Митрополита Андрея Шептицького, ПАТ «Львівгаз», Агентство з економічної безпеки «Ефорт» та багато інших. Семінар пройшов на високому професійному рівні. Учасники семінару щиро дякували організаторам – Національній Асамблеї людей з інвалідністю України за змістовні та цікаві високопрофесійні лекції.
Про рівень отриманої інформації свідчать відгуки слухачів: «Навіть мені, який пропрацював багато років на керівних посадах у соціальній сфері, було дуже цікаво. Я отримав практичні поради та безліч нової інформації, яка безумовно буде використана на практиці. Дякую.» – Ігор Гогоша – директор з продажу медичної техніки ТзОВ «Львівський завод РЕМА».
Слід зазначити, що протягом майже 3-х років завдяки наполегливій праці кейс-менеджерів, за підтримки обласного та міського Центрів зайнятості населення, у Львівській області було працевлаштовані 47 учасників проєкту, скеровано на курси та оплачено навчання 25 особам з обмеженими можливостями. На протязі 2015–2017 років 125 людей звернулися, та отримали підтримку в Львівському представництві проєкту «ТЕАМ–Україна».
Наступний тренінг відбудеться у Києві в листопаді.
Олександр Климанський,
кейс-менеджер проєкту