Тренінг для медиків: Профілактика вигорання та підтримка ветеранів і їхніх родин

Тренінг для медиків: Профілактика вигорання та підтримка ветеранів і їхніх родин
24 Жовтня 2024
Друкувати цю новину

Триденний тренінг із профілактики вигорання та надання допомоги ветеранам і членам їхніх родин відбувся в Києві. Його організували для фахівців медичних закладів пілотних громад Волинської, Полтавської та Чернівецької областей у межах проєкту «Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності», реалізованого Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, CBM та Європейського Форуму з питань інвалідності (EDF).

З програмою тренінгу ви вже могли познайомитись в попередніх постах на сайті та Facebook – сторінці Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.

А сьогодні ми готові поділитися зворотнім зв’язком від учасників!

“Я дуже задоволена цим тренінгом. Особливо важливо для мене було дізнатись більше про психологічну підтримку військових. Про те, як говорити з їх рідними”, – каже сімейна лікарка Опішнянської ЦПМСД Юлія Пошивайло. “Ми отримали корисні інструменти для вираження пригнічених емоцій, яких зараз і у нас – лікарів, і у наших пацієнтів чимало”, – додає сімейна лікарка, колега Юлії, Звенігородська Наталя.

“Під час тренінгу ми приділили багато уваги тому, як говорити з ветеранами, ВПО та колишніми військовополоненими. А таких пацієнтів в нас зараз багато. До того ж наша тренерка, військова психологиня Марина Прищепа має багаторічний досвід роботи і навела практичні приклади”, – розповідає Бажан Валентина Францівна, клінічна психологиня, арт-терапевтка Волинської обласної психологічної лікарні міста Луцьк. “Особливо я відмітила методику релаксація за Джекобсоном. Якщо ми пригнічуємо, не усвідомлюємо чи тривало проживаємо емоцію, то виникає хронічне м’язове напруження, яке підтримує ту ж саму емоцію. Тож вправа полягає в тому, щоб максимально напружувати кожен м’яз на кілька секунд, а потім на двадцять секунд концентруватися на почутті розслаблення, що виникло в ньому. Важливо спочатку навчитися розпізнавати відчуття напруги, а потім відрізняти від нього відчуття розслаблення. Буду використовувати цю методику в своїй роботі з пацієнтами. Це швидка та дуже ефективна вправа”

Собчук Олена Олександрівна, клінічна психологиня Волинської обласної психіатричної лікарні міста Луцьк відмічає особливу важливість питання вигоряння серед медичних працівників “Я розумію, що сьогодні дуже важливо працювати з лікарями, щоб підтримувати їх внутрішній ресурс. Тому для мене особисто гострим та важливим було питання про вигорання. Сьогодні в лікарні поступає багато військовослужбовців. Медичний персонал має знати, як адаптуватися до таких пацієнтів. І як працювати з ними та їхніми родинами та не вигоряти. Багато вправ були дуже ресурсними. А сьогодні пошук ресурсу – це дуже важливо для підтримки. Ми пропрацювали кожну методику на собі, відчули, як вона впливає на наш стан. І тепер я можу працювати за ними зі своїми пацієнтами”.

По завершенню тренінгу учасники отримали сертифікати про його проходження.

Сподіваємось, отримані практичні знання і навички стануть в нагоді в роботі медичних працівників в наших пілотних громадах. Дякуємо нашій тренерці Марині Прищепі та кожному учаснику тренінгу за підтримуючу дружню атмосферу та обмін досвідом під час тренінгу!