Сила – в любові

Сила – в любові
7 Листопада 2023
Друкувати цю новину

Що вам допомагає долати труднощі і триматися в часи випробувань? Що додає барв у ваше життя? Історія сумчанки Ольги Савенкової вкотре підтверджує, що справжня сила – в любові.

Ольга народилася у 1993 році в селі Чемоданівка на Сумщині. На жаль, з’ясувалося, що дівчинка має вроджені порушення зору…

Важко насправді уявити, як тоді почувалися її батьки, стикнувшись з такою ситуацією. Та ще й у ті непрості 90-ті.

Ще важче уявити людям з нормальним зором, яким є світ для того, хто з народження майже незрячий.

Шлях у житті

Ще зовсім крихітну, у 6-місячному віці, Олечку повезли до Одеси, де їй провели операцію на очах. Намагалися максимально покращити ситуацію. Проте з такими порушеннями зору слід було пристосовуватися до життя під наглядом професіоналів.

Тож навчалася Оля у спеціалізованому закладі – в Харківській гімназії-інтернаті ім. В.М. Короленка, де поруч були такі ж незрячі дітки. Але в кожного свої мрії, свої плани на життя!

Зараз вона згадує, що це був час, коли вони вчилися самостійності, відповідальності за себе й за свої вчинки, починаючи з того, що кожен мав застелити своє ліжко… Здобували необхідні навички самообслуговування, спілкування, як орієнтуватися в різних ситуаціях – словом, те, що допоможе в самостійному житті.

Гімназія для незрячих дітей ім. Короленка сьогодні – це навчально-виховний комплекс, який об’єднує дитсадок, початкову школу, гімназію і музичну школу.

Потім було навчання у Харківському медичному коледжі, адже Оля з дитинства прагнула допомагати людям. Щоправда, бути лікарем з поганим зором це надто складно, тому освоїла масаж. Нині працює масажисткою в Сумській обласній дитячій лікарні, адже з дітьми їй працювати до душі. Крім того, вона щаслива дружина і мама.

Як людина з інвалідністю, Ольга Савенкова дуже цінує ту роботу, яку веде ГО «Ініціативи Слобожанщини». Адже місія організації – допомагати, і на її рахунку вже багато добрих справ, зокрема в рамках реалізації в Сумській області проєкту «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах», який реалізовано спільно з НАІУ за підтримки Структури ООН Жінки та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги. Це і просвітницькі заходи, і допомога продуктовими наборами, гігієнічними наборами жінкам, дівчатам з інвалідністю, які, зокрема, потрапили у скрутні обставини, пов’язані з інвалідністю.

Нагадаємо, що WPHF – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використовування ключових можливостей миробудівництва.

Любов і підтримка

Одне з соціальних досліджень показало: майже 80 відсотків опитаних вважають, що головне у житті – це підтримка близьких людей у будь-якій ситуації. І не завжди ця підтримка вимірюється матеріальними благами. Думаю, з цим погодяться і читачі, і герої нашого матеріалу.

Бо як тут не повірити у долю? Свого часу, на святкуванні Нового року, Ольга зустріла того, хто став вірним супутником у житті, – свого майбутнього чоловіка Богдана. Навіть саме ім’я Богдан звучить символічно. Богом даний…

«Це моя надійна підтримка і я у всьому можу на нього покластися», – каже Ольга. Богдан же зізнається, що вона запала йому в душу відразу – як красива та добра, словом, найкраща…

А ще жінка додає, що головне – не опускати рук в будь-якій ситуації. Адже доводилося стикатися з різним: наприклад, коли чоловік отримав поранення внаслідок удару російської зброї по Сумах… Але потрібно не здаватися.

Нині вони разом виховують синочка Михайлика і дружно йдуть поруч у житті. Бо сила ж – у любові, які б проблеми не довелося переживати.

**********

Про WPHF

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, – це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудови міцного миру. WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.