Створення моделі соціального партнерства

Створення моделі соціального партнерства
20 Грудня 2019
Друкувати цю новину

Створення моделі соціального партнерства

9 грудня в приміщенні виконкому Попаснянської міської ради відбулася зустріч з представниками влади та громадськістю міста. Заходи відбулися в рамках проєкту «Створення моделі соціального партнерства НУО та спілок людей з інвалідністю міст та селищ Попаснянського району та місцевої влади».

Під час попередніх зустрічей з представниками громад міст Попаснянського району з батьками, НУО, владою, обговорювались найбільш складні питання – недостатність фахівців різного профілю, особливо медичного; проблеми в оформленні документів, IПР, групи інвалідності, що також пов’язано з транспортними проблемами – дуже важко дістатися до Попасної чи Лисичанську, тобто,  до самих лікарів.

Існують великі проблеми i з не достатністю інформації та комунікації між НУО, владою, батьками та самими людьми з інвалідністю. Саме тоді під час заходів були поставлені завдання адвокатування щодо наближення базових послуг до місця проживання людини; сприяння у вирішення транспортних питань; індивідуальних проблем учасників заходів; навчання правовим основам; необхідність знайомства з Конвенцією ООН про права людей з інвалідністю; отримання інформації про існуючу безоплатну правову допомогу; про навчання; які люди з інвалідністю мають пільги, права, як їх отримати, як правильно писати заяви, як мати можливість спілкування із владними структурами, аби це було конструктивно.

Створення моделі соціального партнерства

Але проблема медичного забезпечення даних районів, особливо дітей з інвалідністю є найважливішою для вирішення. Тому, за підсумками жвавого обговорення було вирішено звернутися до владних та громадських структур різного рівня із спільним клопотанням в сприянні створення мобільних медичних груп профільних лікарів-спеціалістів та організації їх виїзних прийомів у містах Попаснянського району.

Під час заходу були розглянуті статті Конвенції, звернено увагу на необхідність подолання медичного підходу, який дуже заважає включенню людей з інвалідністю у громаду, розглянутий новий Указ Президента України “Про підвищення ефективності заходів у сфері прав осіб з інвалідністю”.

Всі очікують, що Попаснянський район скоро буде громадою, вже існує профіль громади, який був створений за результатами фокус груп місцевих мешканців. Аналіз профілю говорить, що на жаль не має в ньому акценту на інклюзивність, доступність, що є вкрай необхідним для включення у громаду всіх, без винятку, мешканців. Під час заходу було вирішено звернути на це увагу, адже стратегічне планування – це вкрай важливо. Несе позитив, надію, впевненість в завтрашньому дні.

В заході взяли участь Попаснянський міський голова Юрій Онищенко, заступниця міського голови Ірина Гапотченко, представники УПСЗН Попаснянської РДА, сектору молоді та спорту Попаснянської РДА, КНП «ПРЦПМСД», представники громадських організацій.

Заходи відбулися в рамках проєкту «Створення моделі соціального партнерства НУО та спілок людей з інвалідністю міст та селищ Попаснянського району та місцевої влади» за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру та фінансової підтримки Европейского Союзу та урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

В Луганській області проєкт виконується ЛОМГО «АМІ-СХІД».

Партнери на місцевому рівні: Попасняньска міська рада, ГО «Клуб для дітей та молоді з інвалідністю “Шанс” м. Попасна та КЗ «Попаснянський районний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю “Лелека”.

На обласному рівні за всебічної підтримки Управління молоді та спорту Луганської ОДА, КУ «Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з ОФМ».

Інформаційна та організаційна підтримка: Національна Асамблея людей з інвалідністю України

Тетяна Баранцова

  Категорія: