СЛОВО ПРО ГЛУХУ УКРАЇНСЬКУ ЖІНКУ (або ХТО КОМУ ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ?)

СЛОВО ПРО ГЛУХУ УКРАЇНСЬКУ ЖІНКУ (або ХТО КОМУ ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ?)
20 Березня 2022
Друкувати цю новину

Живе собі в Алмазному районі м. Полтави непримітна на вигляд  жіночка – Олешко Світлана. Примітною стає навколишнім, коли починає розмовляти руками. Стає зрозуміло: глуха. У мирний час, тобто до війни, самотужки чи за допомогою Полтавської ОО УТОГ вирішувала пані Світлана соціальні питання у відповідних для цього соціальних установах. Раніше, коли працювала на Полтавському УВП “Універсал” УТОГ, було простіше, бо мало підприємство власного перекладача жестової мови і всі питання вирішувалися на місці. Зараз їй 80 років, і вона на заслуженому відпочинку. Але проблеми соціальні ще залишаються. Навіть під час війни.

Війна… Для неї війна ця перша у її житті. А от чула про війну немало…

Війна. Російсько-українська війна… Біль і відчай… Гнів і лють… І готовність принести користь рідному місту… ЯК?

Пекти пиріжки для захисників міста, територіальної оборони,  запропонувала Світлані соціальний  працівник. Той, який, за логікою, мав би її підтримувати. І пішла-закипіла робота!

Першу партію пиріжків пані Світлана спекла зі своїх залишків (!),  а потім самотужки купувала (!), що потрібно для виготовлення пиріжків.

Реакція утогівців не забарилася: у соціальній мережі глухі полтавчани оцінили непримітний героїзм простої глухої жінки смайликами захвату, підтримки і вдячності… Пішла і перша фінансова реакція (Ікорська Світлана,  Пирогова Ксенія, Сибір Валентина).

За домовленістю зі Світланою Лук’яновою підключаються інші жінки, які несуть допомогу натурою. Нема ніякого сорому назвати. Ось послухайте!

– Лук’янова Ада (борошно і маргарин)

– Ікорська Світлана (борошно, дріжджі)

– Лук’янова Світлана (цукор,  олія,  маргарин,  масло і капуста).

…І це лише початок! Підключаються жінки, які можуть допомогти випікати пиріжки для наших оборонців нашого чудового міста. З’являються (хто міг таке подумати раніше!) власні глухі спонсори, які з дому (!) віддають припаси і кошти на продукти…

Конвеєр працює. Глуха жіночка по імені Світлана пече утогівські пиріжки. А соціальний працівник займається організацією доставки спечених пиріжків за однією адресою: лінія оборони міста.

На сьогодні: останню партію пиріжків  Полтавська ОО УТОГ завезла в міську раду для переселенців з інших міст України.

Славна українська земля такими жінками як Світлана Олешко!..

  Категорія: