Школа універсального дизайну

26 Листопада 2021
Друкувати цю новину

25 – 26 листопада Національна Асамблея людей з інвалідністю України провела дводенний онлайн Семінар «Школа універсального дизайну».

Основним завданням семінару було познайомити слухачів з універсальним дизайном та його принципами, еволюцією концепції універсального дизайну та його застосуванням сьогодні. Слухачі отримали розуміння того, як універсальний дизайн  формує наші підходи, стратегії, політику до включення та участі кожного в житті суспільства, втому числі людей з інвалідністю

Участь у семінарі взяли понад 60 осіб

Спікерами заходу виступили:

  • Лариса Байда, Національна Асамблея людей з інвалідністю України
  • Ярослав Грибальський, Національна Асамблея людей з інвалідністю України
  • Дмитро Попов, «Ресурсний центр «Безбар’єрна Україна» НАІУ
  • Тетяна Кривко, Українське товариство глухих
  • Любомир Покотило, засновник ініціативи «Slovom: аґенція аудіоопису», магістр соціальної роботи
  • Євген Свєт, Національна Асамблея людей з інвалідністю України
  • Юлія Клепець, Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень

Лариса Байда розповіла про  історію універсального дизайну, передумови його виникнення, нові тенденції розвитку та застосування в різних сферах, а також про вплив Ковід  на переосмислення підходів в промисловому дизайні , архітектурі,  транспорті, ІКТ.

Ярослав Грибальський ознайомив учасниць і учасників семінару з презентацією «Доступність. Інклюзивність: основні стандарти та норми» у якій він розповів про суть самого поняття доступність, види доступності, а також про державні будівельні норми згідно з якими мають проектуватись та будуватись об’єкти, підходи до інфраструктури та ін.

Дмитро Попов розповів  учасникам семінару  про найчастіші помилки про створенні сайтів та презентацій, яким вимогам вони мають відповідати щоб бути доступними для людей з порушенням зору і не тільки.

Перша заступниця голови УТОГ  – Тетяна Кривко – у своєму виступі розповіла  про підходити до питань доступності для людей з порушенням слуху, про поняття, які правильно використовувати коли ми говоримо про людей з порушення слуху, про існуючі бар’єри та як їх можна  зменшити,   про те як правильно спілкуватись з людиною котра не чує.

 Перший день завершився виступом  Любомира Покотило – засновника ініціативи «Slovom: аґенція аудіоопису», магістра соціальної роботи. Він розповів про важливість аудіоописового коментаря, де його можна застосовувати, та  наскільки повною він робить картину сприяння  для людей з порушенням зору. Також учасники  семінару змогли переглянути відеоролики з аудіоописовим коментарем театрального спектаклю та футбольного матчу.

Євген Свєт розпочав другий день Школи. Він розповів учасникам про особливості доступності для людей з порушеннями зору,  засоби візуальної доступності та  найчастіші  помилки при неправильному використанні цих засобів.

Юлія Клепець,  керівниця Всеукраїнської громадської організації «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» розповіла про важливість формату легкого читання і не лише для людей з інтелектуальними порушеннями, а також про труднощі з котрими стикаються нині на етапі його запровадження.

Наприкінці семінару було отримано багато схвальних відгуків від учасників, які подякували за розкриття цікавих та важливих тем.

 

Захід проведено в рамках реалізації  Всеукраїнської програми НАІУ «Національне партнерство  – узгоджена доступність», що перемогла в конкурсі  з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для виконання (реалізації) яких надається у 2021 році фінансова підтримка за рахунок коштів Державного бюджету України.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар