Семінари щодо підвищення обізнаності з питань інвалідності та гендерних аспектів

2 Серпня 2021
Друкувати цю новину

Національна Асамблея людей з інвалідністю України продовжує роботу в пілотних громадах в рамках проєкту «Права жінок з інвалідністю в умовах децентралізації». Протягом липня було проведено два онлайн семінари «Інвалідність, гендерні аспекти та розвиток громад» для представниць жіночих, феміністичних організацій, організацій осіб/ жінок з інвалідністю пілотних регіонів проєкту, активних громадян та громадянок Волинської, Сумської, Херсонської та Чернівецької областей.

Основна мета: структурувати знання учасниць семінару щодо питань інвалідності та гендерної політики, синергії Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю з іншими міжнародними документами з захисту прав жінок; отримати практичні навички аналізу політики через лінзу інвалідності; використання загальноприйнятих інклюзивних практик в сфері захист прав жінок з інвалідністю.

Після знайомства з учасницями та учасниками заходу, представлення мети та завдань тренінгу, тренерки Лариса Байда і Євгенія Павлова, розглянули підходи до питань інвалідності, як частини людського різноманіття; принципи на яких базується Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю; політику з питань інвалідності, яка сьогодні реалізується в державі; головні виклики та бар’єри, з якими можуть зіштовхнутись громади при формуванні гендерної політики, яка б включала  потреби жінок та чоловіків з інвалідністю.

Лариса Байда  продемонструвала, як можна використовувати лінзу інвалідності – інструментарій для моніторингу, аналізу, оцінки політики, стратегій, програм, законодавчо-нормативних актів на рівні громад та національному рівні.

Учасниці і учасники семінару спробували визначити стереотипи у суспільстві по підношенню до людей з інвалідністю, а також існуючі стереотипи серед самих людей з інвалідністю та їх вплив на розвиток політики громад; розглянули окремі статті Конвенції та їх застосування щодо забезпечення прав дівчат та жінок з інвалідністю на місцевому рівні.

Євгенія Павлова познайомила з правовим аспектом: права людини жінок  та дівчат з інвалідністю та участю жінок в процесах прийняття рішень, що їх стосується. Було обговорено і окреслено виклики, які сьогодні існують в сфері захисту прав жінок, в тому числі з інвалідністю тощо.

Наприкінці семінару, з метою вивчення ступеня засвоювання наданого матеріалу та вжиття заходів щодо проведення подальшої роботи з питань підвищення рівня освіченості у питаннях інвалідності, гендерної політики , прав жінок з інвалідністю було проведено онлайн-опитування. За підсумками опитування були надані пояснення.

Для використання у своїй роботі та громадській діяльності всі презентаційні матеріали заходу, а також додаткові інформаційні матеріали для самостійного опрацювання, які були розроблені тренерками, були надіслані учасницям і учасникам заходу.

Сподіваємося, що заходи в рамках проєкту «Права жінок з інвалідністю в умовах децентралізації» стануть запорукою підвищення активності громадських організацій у громадах.

 

 

Команда проєкту НАІУ

 

«Інформація підготовлена/надається в рамках проєкту «Права жінок з інвалідністю в умовах децентралізації», який реалізує ГС “ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» в рамках проєкту ООН Жінки «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в реформі децентралізації в Україні» за підтримки Уряду Канади.»

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар