7 грудня 2016 року Грантовим комітетом Конкурсу із започаткування професійної діяльності внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю, який проводиться в рамках проєкту «Розширення можливостей для працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю» підбито підсумки.
Даний проєкт реалізується в Україні Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» з метою сприяння започаткуванню та розвитку професійної діяльності осіб, які постраждали внаслідок конфлікту на Сході України та Автономної Республіки Крим, з метою підвищення їх рівня життя.
Проєкт фінансується Агентством ООН з питань біженців (УВКБ ООН).
Географія реалізації проєкту:
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька, Житомирська, Київська, Черкаська, Кіровоградська, Чернігівська, Сумська, Полтавська, Миколаївська, Одеська, Херсонська області та м. Київ.
Результати:
Комітетом розглянуто 45 заяв-підприємницьких ідей, поданих 43 внутрішньо переміщеними особами з інвалідністю, членами їх родин.
З них повністю або частково підтримано – 11 проєктів.
Бенефіціантами, чиї заяви було розглянуто, представлені наступні регіони:
Із 43 осіб, що подали заявки – 26 осіб є внутрішньо переміщеними особами з Донецької області, 16 – осіб з Луганської області, 1- з АР Крим.
Серед них: 24 – жінки; 19 – чоловіків, які мають:
І групу інвалідності – 4 особи;
ІІ групу інвалідності – 8 осіб;
ІІІ групу інвалідності – 20 осіб;
11 осіб – члени родин людей з інвалідністю.
Серед представлених підприємницьких ідей наступні: вирощування овочів та рослин на присадибних ділянках; пошив та ремонт одягу; виготовлення кондитерських виробів; надання перукарських послуг та манікюр; розробка програмного забезпечення та ремонт комп’ютерної техніки; виготовлення сувенірної продукції, хенд-мейд та декупаж; відкриття Інтернет-магазинів та проведення вебінарів; вирощування свійської птиці на виготовлення комбікорму; надання послуг реабілітолога, психолога; юридичні та медичні послуги; інших послуги населенню.
Слід зазначити, що 21 особа з числа учасників вже має відкритий діючий ФОП, 22 – планують відкрити у разі отримання гранту.
Загальну суму фінансової підтримки учасникам Конкурсу на закупівлю обладнання для підтримки та розвитку власної справи погоджено у розмірі до 250 тисяч гривень.
Переможцями Конкурсу визначено:
Статус,
група інвалідності
Маріанна
Анатоліївна
ВПО,
2 гр.
інв.
Анна Миколаївна
3 гр.
Георгій Едуардович
Анна
Олегівна
Олена
Альбертівна
Руслан Валерійович
1 гр.
Юріївна
мати дитини з інвалідністю
Олександрівна
Володимирович
батько дитини з інвалідністю
Віктор
Олексійович
Найближчим часом представники Національної Асамблеї людей з інвалідністю України зв’яжуться з переможцями Конкурсу у телефонному режимі для обговорення організаційних питань.
Бажаємо успіхів у відкритті та просуванні власної справи!