Резолюція Всеукраїнського Форуму підприємств громадських організацій людей з інвалідністю

Резолюція Всеукраїнського Форуму підприємств громадських організацій людей з інвалідністю
11 Грудня 2017
Друкувати цю новину

29 листопада 2017 року в м. Києві Асоціація підприємців та працюючих осіб з інвалідністю України за участю найбільш чисельних громадських організацій та директорів підприємств, які засновані громадськими організаціями осіб з інвалідністю провели Всеукраїнський Форум підприємств громадських організацій людей з інвалідністю. Публікуємо резолюцію Форуму.

 

Р Е З О Л Ю Ц І Я

Всеукраїнського Форуму підприємств громадських організацій людей з інвалідністю

 

29 листопада 2017 року в м. Києві Асоціація підприємців та працюючих осіб з інвалідністю України за участю найбільш чисельних громадських організацій:  Українське товариство сліпих, Українське товариство глухих, Національна Асамблея осіб з інвалідністю України, Союз організацій осіб з інвалідністю України та директорів підприємств, які засновані громадськими організаціями осіб з інвалідністю провели Всеукраїнський Форум підприємств громадських організацій людей з інвалідністю.

Розглянувши актуальні питання діяльності  підприємств громадських організацій людей з інвалідністю, учасники Форуму, що представляють близько  300 підприємств громадських організацій людей з інвалідністю (далі-підприємства ГОІ) з різних регіонів України, на яких працюють більше 50 відсотків осіб з інвалідністю.

Звертають увагу  Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органів центральної виконавчої влади, місцевої влади та місцевого самоврядування на:

 • суттєве погіршення фінансових та соціальних показників діяльності підприємств ГОІ;
 • відсутність координації та співпраці Мінсоцполітики, Мінекономіки, Мінфіну, Державної фіскальної служби, Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, місцевих органів влади, громадських об’єднань щодо розв’язання поточних нагальних проблем підприємств ГОІ;
 • нестабільне та непередбачуване регуляторне середовище, в якому функціонують наші підприємства;
 • низький ( у 2017 році практично відсутній) рівень фінансової підтримки підприємств за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю відповідно до чинного законодавства;
 • відсутність державних замовлень на продукцію підприємств ГОІ;
 • низький рівень зацікавленості держави у створенні та підтримці соціально-орієнтованого бізнесу;
 • відсутність ефективної регіональної  політики сприяння розвитку підприємництва, зокрема у  структурі ГОІ;
 • необхідність розробки та впровадження нових прогресивних підходів для стимулювання найму людей з інвалідністю як на відкритому ринку праці, так і на підприємствах ГОІ; 
 • відсутність державної допомоги фізичним особам – підприємцям на створення та розвиток власної справи 

Наголошують на необхідності:

 1. Не допущення прийняття змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2007 року №1010 «Про затвердження Порядку надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування для підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю» в редакції запропонованій Мінсоцполітики, яка суперечить нормам Податкового кодексу України, має пряме втручання в господарську діяльність підприємств та може призвести до  корупційних діянь з боку посадових осіб при прийнятті відповідних  рішень. Стверджуємо, що проєкт  потребує додаткового соціально-економічного обґрунтування запропонованих змін та встановлення чітких та прозорих норм даного Порядку.
 2. Не допущення прийняття проєкту Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 р. № 70 «Про реалізацію статей 19 і 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» в редакції запропонованій Мінсоцполітики, як такий,що не відповідає оголошеному курсу Уряду України  на децентралізацію та дерегуляцію, а також не сприяє створенню належних стимулюючих,підтримуючих умов для  працевлаштування осіб з інвалідністю на підприємствам ГОІ. Пропонуємо Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю з урахуванням міжнародного досвіду, наявних фінансових можливостей Фонду за участю фахівців ГОІ та їх підприємств, опрацювати нові підходи до стимулювання та підтримки роботодавців до створення та збереження робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.
 3. Внесення змін до п.8 Розділу ХХ Податкового Кодексу України щодо продовження для підприємств ГОІ терміну використання оподаткування  податком на додану вартість постачання товарів за нульовою ставкою.
 4. Створення пріоритетних умов для участі підприємств ГОІ у конкурсних торгах по закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти. Як приклад, замовлення на пошиття одягу, виготовлення меблів (інше)  для потреб Збройних Сил України тощо.
 5. Забезпечення залучення на постійній основі експертів з числа фахівців підприємств ГОІ, громадських об’єднань до розробки нормативно-правової бази у сфері зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю.
 6. Не допущення звуження соціальних гарантій особам з інвалідністю при прийнятті (у другому читанні) Верховною радою України  нової редакції Трудового кодексу (від 27.12.2014 №1658)
 7. Розгляду питання передачі повноважень, що сьогодні є в компетенції Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю обласним державним адміністраціям в частині  розгляду питання надання фінансової допомоги підприємствам ГОІ на створення робочих місць для працевлаштування осіб  з інвалідністю на загальну суму до 500-800 тис.грн.
 8. Прийняття Верховною Радою України законопроєктів, що розроблені Кабінетом Міністрів України та народними депутатами України  протягом 2016-2017 років та направлені на підтримку працевлаштування та само зайнятості осіб з інвалідністю, зокрема № 4578 від 04.05.2016, від 4598 від 06.05.2016, №5518 від 09.12.2016, № 5586 від 23.12.2016, № 6710 від 13.07.2017, № 6165 від 07.03.2017).
 9. Впровадження в Україні захищеної зайнятості для осіб з інтелектуальними чи психічними порушеннями, зокрема через фінансування соціальної послуги супроводу на робочому місті на робочому місці на відкритому ринку праці або праце терапії у спеціально створених майстернях незалежно від форми власності для осіб з інтелектуальними або психічними порушеннями.
 10. Запровадження надання «стартового» капіталу для створення підприємства ГОІ за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, інших соціальних фондів.
 11. Підтримку бізнес-проєктів підприємств ГОІ, спрямованих на працевлаштування ВПО з інвалідністю, зокрема в областях, де проживає найбільша кількість ВПО з інвалідністю (Донецька, Луганська, Харківська, Дніпропетровська та Одеські області).
 12. Впровадження регіональної політики сприяння розвитку підприємництва у структурі громадських організацій осіб з інвалідністю, в тому числі через залучення їх до виконання регіональних замовлень.

Зазначені пропозиції потребують внесення змін та доповнень до законодавства України. Враховуючи це, учасниками Форуму прийнято рішення про створення  експертної групи при Асоціації підприємців та працюючих осіб з інвалідністю України.

Ми відкриті до співпраці та сподіваємось на підвищення ефективності співпраці з органами державної влади у сфері професійної, трудової реабілітації та зайнятості осіб з інвалідністю, реалізації конституційних прав громадян-осіб з інвалідністю на працю та зайнятість нарівні з іншими відповідно до Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю!

Діяльність  підприємств громадських організацій людей з інвалідністю  – це бізнес, де прибуток має суспільство!

Сподіваюсь на розуміння та підтримку.

З повагою

Президент ВГО «АППІУ»                                                                                                                                     С. Гурінов

 

  Категорія: