На сьогоднішній день найуразливішою категорією людей є люди з інвалідністю – ті, хто проживав чи досі залишається у містах, де ведуться активні бойові дії. Саме на них зосереджена особлива увага державних інституцій та громадських організацій. Наразі всі вони намагаються надавати різні види допомоги: від гуманітарних поставок (їжа, одяг, ліки) до організації евакуації та забезпечення тимчасовим проживанням у спеціальних пансіонатах, центрах тощо.
Секретаріат Національної Асамблеї людей з інвалідністю України спільно з її членами ̶ громадськими організаціями людей з інвалідністю, зокрема і батьківськими організаціями, також продовжують долучатися до гуманітарної ініціативи та беруть активну участь у наданні такої допомоги в першу чергу людям з інвалідністю, вимушено переміщеним сім’ям, які виховують дітей з інвалідністю, особам літнього віку, які постраждали від воєнних дій. Разом з цим ГОІ займаються і питаннями комунікації та логістики, і сприяють організації транспортних перевезень тощо. Війна згуртувала українців. Кожен робить щось для того, аби наблизити перемогу.
“Попри все ми оптимісти. Працюємо, мріємо навіть під час війни. Наша організація не переривала роботу ні на один день. Правда напрямки роботи змінились. Команда штабу (терапевти мови та мовлення, фізичні терапевти, тифлопедагоги тощо) організує евакуацію людей з інвалідністю, знаходить та развозить продукти і ліки тим, хто залишився в Харкові . Виявляється, що ми і це вміємо робити. Але питання щодо повноважень допомагати, змусило задуматись про те, хто ми такі є “Право вибору”. В липні нашій організації виповнюється 20 років. Які не пройшли даремно. Ми є членами “Єдиної соціальної мережі” нашого героїчного міста Харкова, членами ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України”. Про діяльність нашого штабу знає керівництво міста. І те що ми робимо, ми робимо тільки завдяки партнерам з Харкова, Львова, Польщі, Німеччини, США, Турції, які нам довіряють. Поки писала, подумала, що наша маленька команда робить фантастичні речі” – Валентина Бутенко.
Завдяки громадським організаціям “AirLight” (член НАІУ) та “Асоціація саперів України” у місті Запоріжжя була надана гуманітарна допомога у вигляді продуктових наборів та санітарно-гігієнічних засобів, медикаментів, одягу біженцям з міст та сіл, у яких наразі ведуться активні бойові дії. Також охоплено більше 200 осіб з міста, з них: особи з інвалідністю, діти, одинокі матері, багатодітні сім’ї, пенсіонери, поранені, малозабезпечені. Велику подяку висловлюємо керівникам та помічникам цих громадських організацій, а саме: Мірошниченко І. С. та Пістрюга Т. В., за допомогу та підтримку, надану людям, зокрема із інвалідністю, що знаходились у скрутному станови
щі.
«Щодня роздаємо необхідні речі людям з інвалідністю, переселенцям, людям похилого віку», ̶ Валентина Добридіна.
«Почалося все з надання допомоги харків’янам: дізнавшись від тамтешніх колег про скруту з окремими продуктами, я звернувся до друзів та знайомих і в скорому часі близько тони продовольства було доставлено за конкретними адресами. Приєднався до цієї акції й колектив Черкаської міської бібліотеки, де минулого тижня вже остаточно намітили зустріч зі мною, як з письменником, яка неодноразово відкладалася через воєнний стан», – Олександр Прилуцький.
Це тільки невеличка частинка великої справи! Сказати, що ви МОЛОДЦІ – не сказати нічого! Дуже вдячні активним членам НАІУ та їх керівникам, партнерам, які залучаються до гуманітарних реагувань в такі складні для всіх нас часи!
Дякуємо усім нашим закордонним та національним партнерам, друзям за конструктивну співпрацю, цінну та вагому допомогу, яку вони нам щедро надають у цей непростий для нашої держави час!
Пишаємось кожним з вас та продовжуємо бути достойними громадянами своєї країни і рухатись у напрямку допомоги, взаємопідтримки і нашої загальної Перемоги!
Бережемо себе та продовжуємо допомагати іншим!