6-7 вересня 2017 в Харкові відбувся тренінг “Політика впровадження послуги раннього втручання в Україні” за участі представників департаментів соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, фінансів, архітектури Харьківської міської ради, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також батьків, що виховують дітей з інвалідністю – учасників Харьківської обласної Платформи Всеукраїнського Форуму «Батьки за раннє втручання».
Метою тренінгу є розширення та поглиблення знання щодо існуючої на міжнародному та національному рівнях системи раннього втручання, сприяння об’єднанню зусиль у проведені змін і впроваджені раннього втручання на місцевому рівні .
Нагадаємо, що 13 квітня 2017 року між профільними міністерствами, Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ), громадськими організаціями та за участі Прем’єр-міністра України Розенка П.В було підписано Меморандум про взаєморозуміння у створенні Платформи та виробленні єдиних підходів формування в Україні системи раннього втручання, яка запроваджена в багатьох країнах світу і фокусується на підтримці сім`ї та дитини.
Впровадження раннього втручання має велике значення для розвитку інклюзивного суспільства, слугує підґрунтям для «входження» дитини в інклюзивну систему навчання, дає можливість дітям із затримкою розвитку, інвалідністю стати повноправними та активним громадянами суспільства.
Тема раннього втручання включена до стратегічного плану співпраці на 2018-2022 роки між Україною та Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ).
Харківська область є одна з пілотних областей проєкту ЮНІСЕФ та ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю» щодо впровадження раннього втручання на регіональному рівні.
Даний захід відбувся в рамках діяльності проєкту, який реалізує ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю” і Дитячий Фонду ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки уряду Німеччини. Подібні тренінги вже пройшли в Донецькій, Запорізькій, Луганській, Дніпровській областях.