Розв’язана росією війна змусила багатьох людей покинути власні домівки у пошуках порятунку. Більшість людей стали ВПО і не мають поруч близьких чи рідних, які могли б допомогти, через що вони лишилися сам-на-сам з війною та труднощами, які вона породила.
Наша сьогоднішня історія з Дніпра, де в Центрі тимчасового перебування, який створений Громадською організацією людей з інвалідністю «Океан добра», мешкають понад 70 таких людей. Серед них: люди з інвалідністю та особи літнього віку.
«До нас привозять людей з прифронтових ділянок кожен день, приблизно від трьох до п’яти перевезених за добу, – говорить очільниця Центру Ольга Волкова. – У нас працює два автобуси, один з яких спеціально облаштований саме для лежачих людей».
Більшість з них не мали доступу до найелементарнішою медичної допомоги та не отримували її з початку повномасштабної війни. Вже вкотре, завдяки підтримці USAID та проєкту «Покращення реабілітаційних послуг в системі охорони здоров’я» було організовано перевезення мешканців Центру до місцевої лікарні, щоб ті отримували медичну допомогу або консультативну допомогу лікарів. Також, щодня Центр відвідує терапевт, який оглядає перевезених.
«Хочемо щиро подякувати лікарям та медсестрам та усім небайдужим людям за надану підтримку. Більшість з цих людей не мали доступу до гідної медичної допомоги понад два роки. Завдяки щоденним перевезенням протягом останніх місяців мешканці нашого Центру мають мали можливість отримати консультації лікарів, обстеження, лікування, тощо. Загалом за цей період ми перевезли понад 50 осіб» – зазначила пані Ольга.
Проєкт «Покращення реабілітаційних послуг в системі охорони здоров’я» реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України під керівництвом Momentum wheels for humanity (Momentum). Головною метою проєкту є посилення спроможності громадських організацій людей з інвалідністю реагувати для задоволення гуманітарних потреб людей з інвалідністю та інших уразливих груп, а також розширення доступу до послуг з ведення справ, правової допомоги, гуманітарної підтримки та інформації.
Загалом завдяки проєкту понад 700 осіб отримали правову допомогу в рамках роботи «гарячої лінії», ще понад вісімсот осіб цільової групи скористались послугами кейс-менеджменту проєкту і понад 300 осіб отримали Сертифікати для придбання продуктів харчування та гігієнічних наборів у мережі “АТБ-Маркет”.
Ми продовжуємо допомагати людям та разом наближати нашу Перемогу!
***************
Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.