Про страховий стаж для призначення пенсії

Про страховий стаж для призначення пенсії
21 Травня 2024
Друкувати цю новину

Наявність необхідного для призначення відповідного виду пенсії страхового стажу є обов’язковою умовою для реалізації людиною права на отримання пенсії.

Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Зазначеною статтею 24 вказаного Закону регулюється питання, пов’язане з періодами, з яких складається страховий стаж. Зокрема за визначенням частини другої цієї статті до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності, зараховуються, у тому числі:

  • наявний страховий стаж
  • період із дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону

Необхідний страховий стаж для призначення пенсії за віком визначено в статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а пенсії по інвалідності – у статті 32.

Звертаємо увагу, що громадяни, яким не вистачає страхового стажу для призначення пенсії, можуть його докупити (але не більше 5 років). Для цього необхідно звернутись із заявою до податкової служби та укласти договір добровільної участі в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні. Необхідний стаж можна купити одноразово, сплативши всю суму єдиного внеску за необхідний період, або ж укласти договір не менше ніж на рік і сплачувати внески поступово, набувати страховий стаж. Докупити страховий стаж можна лише за ті періоди, коли громадянин не був працевлаштованим чи зареєстрованим фізичною особою – підприємцем. А ті платники, які були застрахованими, але не сплачували єдиний внесок в період дії пільги, страховий стаж за вищевказані періоди докупити не зможуть.

Насамкінець для отримання відповідей на питання, пов’язані з пенсійним забезпеченням, можна звернутися до контакт-центру Пенсійного фонду України за телефонами: 0 800 503 753; (044) 281-08-70; (044) 281-08-71.

 

 

 

******

Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity.  Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.