Презентуємо Методичні рекомендації ґендерного аудиту доступності

Презентуємо Методичні рекомендації ґендерного аудиту доступності
12 Листопада 2018
Друкувати цю новину

Національна Асамблея людей з інвалідністю України представляє Методичні рекомендації ґендерного аудиту доступності розроблені структурою ООН Жінки та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України у рамках спільної програми ПРООН-ООН Жінки «Відновлення врядування та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України», яка фінансується Європейським Союзом.

Методичні рекомендації ґендерного аудиту доступності створені за фінансової допомоги Європейського Союзу. Позиції та окремі думки авторів, викладені у цій публікації, не відображають погляди Європейського Союзу.

Методичні рекомендації розроблені Ларисою Байдою  та Ярославом Грибальським.

Фото та малюнки, які розміщені в методичних рекомендаціях − з особистого архіву Грибальського Я.В. та Байди Л.Ю.  Дизайн – Мірончук М. В.

Ґендерний аудит доступності був вперше проведений в м. Краматорськ, Донецька обл. у 2017 році наступною командою експертів та експерток:
• Лариса Байда, Національна Асамблея людей з інвалідністю України;
• Ярослав Грибальський, Національна Асамблея людей з інвалідністю України;
• Надія Поломарчук, Донецька обласна організація людей з інвалідністю;
• Юрій Гайдук, Донецька обласна організація людей з інвалідністю;
• Тетяна Бобровська, Громадська організація жінок з інвалідністю Північного Донбасу;
• Олена Мороз, Донецька обласна організація людей з інвалідністю;
• Ігор Скляренко, Донецька обласна організація людей з інвалідністю;• Ангеліна Скачко, Донецька обласна організація людей з інвалідністю.

Аудит  визначив інформаційні та архітектурні бар’єри, які обмежують доступ жінок з інвалідністю до суспільних послуг та створюють соціальну ізоляцію. Докази, отримані впродовж аудиту стосовно бар’єрів, з якими стикаються жінки з інвалідністю, будуть використані для впровадження відповідних рекомендацій місцевою владою.

Структура ООН Жінки вважає за честь співпрацювати з відданими своїй справі та натхненними жінками та чоловіками з інвалідністю, які вважають, що зміни можливі. ООН Жінки є структурою ООН, яка працює над питаннями ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок.
Світовий лідер в питаннях, які стосуються жінок та дівчат, організація ООН Жінки була заснована з метою покращення реалізації їх потреб у всьому світі.
ООН Жінки підтримує держави-члени ООН у встановленні світових стандартів для досягнення ґендерної рівності та співпрацює з представниками уряду та громадянського суспільства щодо розробки законів, стратегій, програм та послуг необхідних для реалізації цих стандартів. Організація виступає за рівноправну участь жінок у всіх аспектах життя, і зосереджується на п’яти пріоритетних
цілях: збільшення лідерства жінок та їх активна участь в процесах розвитку, боротьба з насиллям проти жінок; залучення жінок до всіх аспектів у процесах миробудівництва та безпеки; розширення повноважень жінок в економічній сфері; надання пріоритетності питанням ґендерної рівності в питаннях державного планування та бюджетування. Окрім того, ООН Жінки координує та підтримує систему роботи ООН у питаннях покращення ситуації з ґендерною рівністю.

Завантажити публікацію за посиланням.

  Категорія: