Працевлаштування осіб з інвалідністю в Україні

Працевлаштування осіб з інвалідністю в Україні
28 Лютого 2012
Друкувати цю новину

Так, 23 лютого 2006 року до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» були внесені зміни, відповідно до яких інвалід має право бути зареєстрованим у державній службі зайнятості як безробітний. Також Верховною Радою України була підтримана законодавча ініціатива Голови НАІУ Валерія Сушкевича щодо встановлення нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, – у кількості одного робочого місця та визначення відповідних штрафних санкцій за порушення цієї вимоги.

Це видання розроблено Національною Асамблеєю осіб з інвалідністю України в рамках реалізації програми «Інформаційне забезпечення діяльності громадських організацій осіб з інвалідністю» і розраховане на широке коло читачів, але, в першу чергу, на людей, які мають інвалідність, проте хотіли б реалізувати своє право на працевлаштування.

Метою даного видання є підвищення обізнаності осіб з інвалідністю про свої права та порядок працевлаштування. Тут ви знайдете відповіді на питання: що таке трудова та професійна реабілітація, індивідуальна програма реабілітації, роль та місце державних центрів зайнятості у працевлаштуванні осіб з інвалідністю, а також основні права які мають інваліди після укладення трудового договору.

Сподіваємось, що дана брошура допоможе Вам у захисті  своїх прав перед роботодавцем, МСЕК, центрами зайнятості та іншими органами, які впливають на процес працевлаштування.

А найголовніше — вона допоможе вам найбільш повно реалізувати права, гарантовані Конституцією.

Працевлаштування осіб з інвалідністю в Україні

  Категорія: