Побудова партнерства між батьками і фахівцями для ефективного та результативного просування раннього втручання в Закарпатській області

Побудова партнерства між батьками і фахівцями для ефективного та результативного просування раннього втручання в Закарпатській області
24 Травня 2019
Друкувати цю новину

22 травня 2019 р. у м. Ужгород  ГО батьків дітей та дорослих з інвалідністю «Товариство захисту осіб з інвалідністю «Надія» при партнерстві із відділенням раннього втручання (РВ) обласного центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю та дітей осіб з інвалідністю м. Ужгород та КУ «Інклюзивно-ресурсний центр №1 Ужгородської міської ради»  відбувся Круглий стіл «Побудова партнерства між батьками і фахівцями для ефективного та результативного просування раннього втручання в Закарпатській області».

Захід проводився в рамках грантового проєкту  «Раннє втручання – шлях в нове життя», в межах та як невід’ємна частина спільної Програми HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Батьки за раннє втручання в Україні», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу (ЄС).

Під час проведення заходу батькам була надана змістовна інформація щодо функціонування відділень раннього втручання в області, перспектив розвитку вказаних структур і ролі батьків у створенні і підтриманні послуги раннього втручання.  Обговорювались  питання взаємодії інклюзивно-ресурсних центрів та відділень раннього втручання, правил і методик передачі інформації між закладами щодо досвіду роботи з дітьми та їхніми сім’ями.

На заході також були прокоментовані основні засади і завдання, згідно яким працюють інклюзивно-ресурсні центри, обговорювались точки дотику у спільній роботі із відділеннями РВ, зокрема по супроводженню дітей з ООП у дошкільних навчальних закладах.

 У процесі дискусії представниками департаменту освіти надавались роз’яснення по створенню інклюзивних груп в ДНЗ області, наголошувалось на позитивній динаміці у вказаному напрямку. Обговорювались питання заповнення індивідуальної програми реабілітації, принципи перегляду висновків інклюзивно-ресурсних центрів.

Стосовно підготовки кадрів у сфері інклюзивної освіти розповідала представниця ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти. Вона наголосила на зростанні  професійної підготовки вчителів та асистентів, хоча нестача  спеціалістів (асистентів вчителя, логопедів, дефектологів) групи супроводження дитини в інклюзивних класах є вкрай відчутною.

Представниця Закарпатської платформи презентувала завдання батьківського руху за раннє втручання на найближчий час та запросила долучатися і підтримувати батьківську активність.

У заході брали участь представники департаменту освіти,  КУ «Інклюзивно-ресурсний центр №1 Ужгородської міської  ради»;  КУ «Інклюзивно-ресурсний центр Ужгородської районної ради»,  ГО «Товариство захисту осіб з інвалідністю «Надія»», Програми «Батьки за РВ»,  відділення РВ обласного центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю та дітей осіб з інвалідністю м. Ужгород та м. Свалява, ГО «Я чую з кохлеар», БО «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті», а також ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.

  Категорія: