Підтримка впровадження Транспортної стратегії України

Підтримка впровадження Транспортної стратегії України
12 Червня 2015
Друкувати цю новину

10 червня 2015 Національна Асамблея осіб з інвалідністю України на запрошення організаторів проєкту взяла участь в роботі семінару, присвяченому аспектам імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у сфері автомобільного транспорту, співорганізатором якого виступає Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України та який відбувся під егідою Делегації Європейського Союзу в Україні.

Проєкт технічної підтримки Міністерства інфраструктури України «Підтримка впровадження транспортної стратегії України» (ПТС) фінансується Європейським Союзом. Однією із завдань проєкту є надання допомоги у виконанні умов, які стосуються транспортного сектору, викладених в Угоді про асоціацію.

Після підписання та ратифікації Угоди про асоціацію необхідно виконати чималий обсяг роботи для забезпечення її успішної імплементації. Виходячи з питань, які постійно ставлять групі проєкту, зрозуміло, що імплементація є набагато складнішою, ніж очікували спочатку, і саме тому проєкт продовжує надавати допомогу у цьому процесі. Делегація ЄС запропонувала провести Семінар з підвищення поінформованості громадянського суспільства та цільових груп, що підвищить усвідомлення процесів та усуне певні непорозуміння.

Модератором Семінара виступали пані Олена Медвєдєва, начальник аналітичного відділу АСМАП. Основну доповідь представляє пан Мартін Хорселінг, експерт проєкту ПТС з правових питань.

Під час Семінара учасники проаналізували положення Угоди про асоціацію та Повної і всеохоплюючої угоди про вільну торгівлю з точки зору галузі автомобільного транспорту з метою усунення можливих некоректних тлумачень та окреслити напрямки імплементації європейських законодавчих актів, а саме Регламенту 1071/2009/ЄС, Директив 2003/59/ЄС та 2014/45/ЄС.

Представник НАІУ Олег Полозюк запитав доповідача про порядок гарантування прав осіб з інвалідністю пасажирів автоотранспорту. І отримав відповідь що питання не тільки гарантується законодавством країн членів ЕС але й забезпечується у кожній з країн шляхом наявності пристосованого доступного автотранспорту міського, міжміського та міжнародного сполучення та спеціально навченим персоналом фірм перевізників. Персонал підприємств перевізників проходить періодичні тренінги з супроводу маломобільних пасажирів та складає відповідні іспити.

Прес-служба НАІУ

  Категорія: