Перший Форум феміністичної оргспроможності проведено 27 жовтня 2020 року в рамках проєкту “Голос жінок і лідерство – Україна”, який реалізується за підтримки Уряду Канади Українським Жіночим Фондом у співпраці з Міжнародним фондом “Відродження” та громадською організацією “Ла Страда-Україна”.
ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” (НАІУ) є тематичним партнером проєкту.
Захід відбувався у комбінованому форматі: офлайн у Києві, з дотриманням карантинних заходів безпеки, та із долученням он-лайн представниць руху з усіх регіонів (тільки онлайн камер було підключено до заходу близько 130).
У даному заході взяли участь представниці Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (Лариса Байда, Світлана Демко, Валентина Добридіна, Ірина Твердохліб, Наталія Головко, Олена Поліщук, Юлія Галачева).
Учасників Форму привітали Ашлі Малруні, Посольство Канади в Україні
Олеся Бондар, Український Жіночий Фонд (УЖФ)
Захід було поділено на чотири Пленарні частини.
Цей блок розпочала Наталія Карбовська, УЖФ. Вона окреслила пріоритетні кроки для жіночого/ феміністичного руху, найбільші виклики, які сьогодні є перед рухом, дані опитування та інші .
Також у цьому блоці виступили регіональні представниці проєкту та представниці від організацій – Національна Асамблея людей з інвалідністю та Ромського жіночого фонд «Чіріклі».
Керівниця проєкту від НАІУ Лариса Байда, відповідаючи на питання щодо співпраці жіночих/феміністичних організацій з організаціями жінок з інвалідністю наголосила на необхідності вироблення єдиної стратегії в цьому питанні ( говорити «однією мовою та дія), проведення навчання з метою поєднання гендерної політики з політикою інвалідності. Також вона окреслила сучасні виклики жіночого, феміністичного руху, проблеми та шляхи їх вирішення.
Виступ Л. Байди було підтримано і схвалено учасницями та учасниками Форуму.
В рамках Платформи для співпраці і координації всередині руху, результатом роботи спільних напрацювань поділилися чотири групи. Представниці НАІУ працювали в різних групах і вносили свої пропозиції щодо налагодження співпраці та щоб жінки та дівчата з інвалідністю, матері, які виховують дітей з інвалідністю були почуті в цьому Русі.
Перед третьою Пленарною сесією учасниць та учасників Форуму привітала Урядова уповноважена з гендерної політики Катерина Левченко.
Міжнародний досвід був широко представлений у розділі «Глобальні перспективи для феміністичного руху і прав жінок. Слово на літеру «Ф».
Досвід своїх країн представили:
Лариса Ґаладза, Посол Канади в Україні
Тобіас Тиберг, Посол Швеції в Україні
Мелінда Сіммонс, Посол Великої Британії в Україні
Ерік Сведал, Посол Норвегії в Україні
Про наступні кроки та плани проєкту «Голос Жінок і Лідерство» на наступні 6 місяців розповіла Наталія Карбовська (УЖФ) і партнери проєкту: Ла-Страда – Україна, Міжнародний Фонд «Відродження», ПАКТ-Україна.
Участь у даному міжнародному Форумі дала можливість представницям Національної Асамблеї людей з інвалідністю України винести на широкий загал свою стурбованість ситуацією відокремленості гендерної політики від політики в сфері інвалідності.
Це стереотип, який панує як серед представників/ць державних структур, так і жіночих організацій, організацій людей з інвалідністю, що спричиняє численні форми дискримінації щодо жінок та дівчат з інвалідністю.
Команда проєкту НАІУ «Права жінок з інвалідністю: дія у розвитку»
Інформацію розміщено в рамках проєкту «Права жінок з інвалідністю: дія у розвитку», який реалізує ГС «ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» за рахунок коштів державного бюджету.