“Перегляд існуючої в Україні законодавчої бази з раннього втручання та розробка рекомендацій щодо її вдосконалення”-навчальний курс для представників соціальної сфери.

“Перегляд існуючої в Україні законодавчої бази з раннього втручання та розробка рекомендацій щодо її вдосконалення”-навчальний курс для представників соціальної сфери.
4 Липня 2018
Друкувати цю новину

2-3 липня 2018 року  Міністерство соціальної політики України на базі Центру підвищення кваліфікації працівників сфери Управління Міністерства соціальної політики України, за підтримки Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, провело курс підвищення кваліфікації для заступників директорів Департаменту соціального захисту населення, заступників директорів обласних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за темою «Перегляд існуючої в Україні законодавчої бази з раннього втручання та розробка рекомендацій щодо її вдосконалення».

Під час дводенного курсу колеги експерти проєкту Twinning, надавачі послуги та її отримувачі, дізнались, що вже зроблено, та що планується зробити .

“Ми будемо вводити технологію РВ в наші центри,” – повідомила заступник директора Департаменту аналітичного і організаційного забезпечення діяльності керівництва Міністерства соціальної політики Маргарита Кропивницька. “Але необхідно уникнути уявлення про те, що це виключно соціальна послуга, яка може і буде надаватися тільки в центрах соціальної сфери.”

Заступник директора з медичних питань НРЦ “Джерело” Тетяна Міщук детально зупинилася, як на потенційних місцях для впровадження РВ, так і на установах, на базі яких вже надається послуга РВ. Олена Близнюк, керівник клінічних програм БФ “Інститут ранного втручання” та Вікторія Пирогова, президент батьківського клубу “Світанок” (Харків) розповіли про досягнення та проблеми запровадження послуги раннього втручання .

Виконавчий директор Національної Асамблеї людей з інвалідністю України розповіла учасникам про існуючу законодавчу базу з раннього втручання в Україні та поточну реформу. (Завантажити презентацію за посиланням).

Нагадаємо, що проєкт Twinning „Підтримка органів влади України в розробці законодавчих та адміністративних засад для запровадження системи раннього втручання та реабілітації дітей з інвалідністю і дітей, які мають ризик отримати інвалідність” реалізує Мінсоцполітики.  Проєктом передбачено  розбудову потенціалу органів влади України на центральному та місцевому рівнях щодо розробки і впровадження системи раннього втручання і реабілітації для дітей з інвалідністю та дітей, які мають ризик отримати інвалідність і тим самим сприяти зміцненню нової ролі державного управління в частині надання соціальних послуг.

Зараз триває пілотування (опробування/тестування) моделі онлайн скринінгу для виявлення у  дітей відставання та порушення розвитку та визначення потреби у послузі раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя в чотирьох пілотних регіонах України, а саме: у Закарпатському, Львівському, Одеському та Харківському.

Детальніше про місця де батьки мають можливість перевірити розвиток дитини (від 0 до 4 років) за допомогою  онлайн скринінгу за посиланням.

  Категорія: