23.05.19. в м. Кремінна Луганської області відбувся одинадцятий Інклюзивний фестиваль “Панночки та лицарі Луганщини» спрямований на забезпечення соціокультурної адаптації розвиток лідерських якостей серед підлітків та молоді з інвалідністю. В заході взяли участь близько 140 учасників, в тому числі діти та молодь ВПЛ.
Дана програма покликана сприяти покращенню психологічного стану учасників, подоланню психостресів, особливо в складних соціально-політичних обставинах та в ситуації ризику, враховуючі всі категорії дітей та молоді з інвалідністю.
МЕТОЮ фестивалю є адаптація дітей та молоді із складними обмеженнями в здоров’ї; їх інтеграція, подолання соціальної ізольованості, налагодження комунікації та навичок самостійності; розвиток НАСТАВНИЦТВА із включенням до програми лідерів громадських організацій людей з інвалідністю, для посилення розвитку лідерських якостей юних учасників, їх самоствердження, залучення до активного соціального життя в громаді.
Організатор заходу – управління молоді та спорту ЛОДА, Луганський обласний Центр соціокультурної адаптації молоді з інвалідністю, ЛОМГО «Асоціація молоді з інвалідністю Східного Донбасу – Схід».
За всебічної підтримки: Агенція ООН у справах біженців, Луганське обласне відділення фонду соціального захисту людей з інвалідністю;
Гуманітарна допомога, організаційна підтримка: Союз Самаритян України Київське об’єднання
Інформаційно-методична підтримка – Національна Асамблея людей з інвалідністю України.
Всебічна допомога в організаційних питаннях на місці проведення заходу в м. Кремінна – Кремінська спеціальна школа–інтернат.
Юні учасники та учасниці прибули на захід з Новоайдарського, Біловодського, Білокуракінського, Новопськовського, Кремінського, Попаснянського районів, із Станиці Луганської, Старобільську, Сєвєродонецьку, Рубіжного, Золотого, Гірського. До заходу долучилися також гості з міста Львів, Івано-Франківськ, Суми, Шостка, Умань, Київ – представники громадських організацій людей з інвалідністю, які прибули на Луганщину в рамках в рамках Всеукраїнського туру «Інтеграція людей з інвалідністю, впровадження інклюзивного навчання», організатор ГО КРИМ SOS.
За висловами батьків дітей та молоді з інвалідністю, фахівців та самих учасників, захід несе потужну психолого–корекційну, соціокультурну та адаптаційну допомогу.
Панночкою Луганщини 2019 була обрана Уманська Аліна, яка вперше приїхала на захід з Біловодського району Луганської області. Діти були в дорозі майже 3,5 години в одну сторону тому, що «Дуже хотілося потрапити на захід та побачити свято, познайомитися з новими друзями», як пояснила Аліна.
Лицарем Луганщини 2019 був обраний Костянтин Фіщук, вихованець Кремінської спеціальної школи-інтернату – благородний юнак, справжній джентльмен та чудовий актор!
В цьому році всі учасники стали переможцями в різних номінаціях, а саме:
В номінації «Кришталевий голос» було нагороджено: Дар’ю Підгорну, Марію Клименко, Марію Кузьминову, Іллю Єрмоленко, Дар’ю Салову, Дмитра Єфремова, Христину і Владу Афанас’євих.
В номінації «Академія творчості» було відмічено Мирославу Шевченко, Євгена Білоуса, Ангеліну Кононенко, Поліну Кирильчук, Сергія Савченко, Софію Сагову, Юлію Бондарєву, Олену Колпакову.
В номінації «Театральний колаж» на сцені вітали представників театральних колективів – Сергія Іванова, Дар’ю Панасенко, Марину Прокопенко, Олександра Нікітченко, Романа Куценко.
В номінації «Танцювальні барви» на сцені вітали представників танцювального колективу «Лелека» Попаснянського районного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю та танцювальний гурток «Веселка» Кремінської обласної спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат.
Номінація «I love English» розповіла про кращих учнів Он лайн школи БРИГАНТИНА, яка створена ЛОМГО АМІ-Схід та ЛО центром соціокультурної адаптації молоді з ОФМ – Тимур Оразов, Анастасія Полікарпова, Вадим Карпенко.
Учасників вітали: Олексій Блескін – заступник начальника Управління молоді та спорту ЛОДА, Аліна Адамчук – начальник управління культури та туризму ЛОДА, Олександра Литвиненко – Агенція ООН у справах біженців, Олексій Харченко – представник Спілки Самаритян України Київське об’єднання, Наталія Чібрісова – директор Луганського обласного фонду соціального захисту людей з інвалідністю, Надія Кабрель – ГО «КРИМ SOS», Гусак Ірина – Луганський обласний Центр зайнятості.
Особливі творчі вітання та НАСТАВНИЦТВО для учасників фестивалю – Сніжана та Володимир Керничні – Чемпіони Світу, Європи з танців на візках, м. Слов’янськ.
Співпраця протягом року в напрямку адаптації та інтеграції дітей та молоді у громаду – Сватівська обласна спеціальна загальноосвітня школа-інтернат 1-Ш ступенів, Комунальний заклад “Рубіжанський навчально-реабілітаційний центр “Кришталик”, Кремінська обласна спеціальна загальноосвітня школа-інтернат, КЗ «Попаснянський районний центр комплексної реабілітації інвалідів «ЛЕЛЕКА».
Надзвичайну допомогу та підтримку щодо надання подарунків, харчування та організації заходу, для майже 140 дівчаток та хлопчиків Луганської області було надано: Управлінням молоді та спорту ЛОДА, Спілкою самаритян України Київське відділення, Луганським обласне відділення Фонду соціального захисту людей з інвалідністю, Агентство ООН по справах біженців.
Основними завданнями заходу є:
Розкриття творчого потенціалу дітей та молоді з інвалідністю, популяризація самобутнього мистецтва людей з інвалідністю, залучення до активного способу життя, привернення уваги суспільства до потреб дітей, молоді та жінок з особливостями в розвитку та в здоров’ї, сприяння їх інтеграції у суспільство, подолання стереотипів, психотравматичних наслідків кризових ситуацій.
Учасники заходу потребують особливих умов для самореалізації та самоствердження. Для більшості дітей та молоді участь у загальних програмах є не можливою внаслідок архітектурно-транспортної недоступності, психологічних та фізичних особливостей. Вони потребують спеціальних умов організації заходів, супроводу, транспортного забезпечення.
Цей захід створено враховуючи всі особливості даної категорії мешканців Луганської області. Він дозволяє учасникам заявити про себе, поділитися творчими досягненнями, розширити можливості комунікації, особистого розвитку, отримати досвід участі у публічних заходах. Програма сприяє розвитку лідерських якостей, подоланню психологічних та комунікативних проблем.
ФОТО ХУДОЖНИК ЗАХОДУ – ВАЛЕНТИНА УВАРОВА
//www.facebook.com/ValUvarova
ВІДЕО ЗАХОДУ, юний волонтер – ПАВЛО СОРОКА, 8-в клас, СШ 11, м. Київ.
Тетяна Баранцова – представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю України в Луганській області, Голова Правління ЛОМГО АМІ-Схід