Небайдужі прикарпатці долучаться до проведення всеукраїнських акцій «Життя – це рух» та «Читаймо на рівних»

Небайдужі прикарпатці долучаться до проведення всеукраїнських акцій «Життя – це рух» та «Читаймо на рівних»
13 Листопада 2013
Друкувати цю новину

Небайдужі прикарпатці долучаться до проведення всеукраїнських акцій «Життя – це рух» та «Читаймо на рівних»Сьогодні, привертаючи увагу до проблем людей, які втратили зір і опинилися у складних життєвих ситуаціях, небайдужі прикарпатці долучаться до проведення всеукраїнських акцій «Життя – це рух» та «Читаймо на рівних».

Про це йшлося на прес-конференції, яка відбулася в облдержадміністрації.

Акція «Життя – це рух» триватиме одночасно у чотирнадцяти регіонах. Її ініціатори, серед яких громадська спілка «Сучасний погляд», нагадають про важливість безпеки людей з вадами зору на автошляхах.

«Ми виготовили буклети для водіїв, які сьогодні плануємо вручити, – поінформувала керівник Івано-Франківської громадської організації жінок-осіб з інвалідністю «Біла тростина» Марія Гогільчин. – У них – короткі рекомендації, що стосуються ставлення до незрячих пішоходів та дотримання правил дорожнього руху».

За словами старшого інспектора з профілактичної роботи УДАІ МВС в області Мирослави Белдик, на Прикарпатті не було зафіксовано жодної дорожньо-транспортної пригоди за участю незрячих. Дбаючи про їх безпеку на дорогах, в Івано-Франківську на 14 перехрестях з найбільш інтенсивним рухом транспорту встановили 36 пристроїв, які дублюють сигнали світлофорів. На залізничному та автотранспортному вокзалах організували роботу служб допомоги людям з вадами зору, вирішується питання про встановлення для них спрямовуючих огорож вздовж тротуарів.

До 31 грудня в Україні буде проводитися благодійна акція зі збору коштів на друк книг шрифтом Брайля «Читаймо на рівних». В результаті заходу заплановано надрукувати понад 4 тисячі книг для дітей з рельєфними малюнками, у списку яких – казка «Лисичка і журавель», написана Іваном Франком.

«Ця казочка входить до переліку рекомендованої для позакласного читання літератури, – зазначив Микола Макар, представник Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України в області. – Жертвуючи хоча б одну гривню, ви даєте можливість прочитати незрячій дитині один рядок цієї казки».

В усіх районах Прикарпаття кошти на виготовлення книг збиратимуть волонтери. Їх також можна перерахувати за реквізитами, вказаними на Інтернет-сайтах www.naiu.org.uawww.talan.kiev.ua.

Бліц-інфо + Фото

  Категорія: