Національна Асамблея людей з інвалідністю продовжує реалізацію проєкту «Імплементація Національної стратегії у сфері прав людини як шлях до зменшення дискримінації людей з інвалідністю», який підтримано Посольством Великої Британії в Україні.
Метою проєкту є сприяння подоланню дискримінації людей з інвалідністю через адвокатування інтеграції стандартів Конвенції про права осіб з інвалідністю до Національної стратегії у сфері прав людини.
Розроблено Методологію оцінки імплементації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Інструментарій включає 10 розділів, що відповідають основним статтям Конвенції та розроблений на основі міжнародних стандартів прав людей з інвалідністю та інших стандартів рівності. Оцінка здійснюватиметься на національному та місцевому рівні. Відповідність законодавства міжнародним стандартам, ініціативи держави щодо реалізації прав людей з інвалідністю, кількісні дані для підтвердження виконання законодавства – це далеко не всі питання, що будуть оцінені на національному рівні.
Обрано 8 пілотних регіонів для проведення моніторингу на місцевому рівні, зокрема: Донецька, Вінницька, Луганська, Житомирська, Івано-Франківська, Полтавська, Черкаська та Чернівецька області.
Монітори подивляться на виконання Конвенції на місцевому рівні, що особливо є актуальним у зв’язку із процесами деінституалізації, децентралізації, впровадження освітньої, медичної та інших реформ.
Будуть направлені запити на отримання публічної інформації до місцевих органів влади та проаналізовано отримані відповіді; заплановано аналіз місцевих програм та звітів про їх виконання; проведення опитування осіб з інвалідністю та представників їх громадських об’єднань, посадових осіб тощо.
Моніторинг буде здійснюватись за наступними напрямами:
Слідкуйте за нашими новинами.