Національна Асамблея людей з інвалідністю продовжує реалізацію проєкту «Імплементація Національної стратегії у сфері прав людини як шлях до зменшення дискримінації людей з інвалідністю»

Національна Асамблея людей з інвалідністю продовжує реалізацію проєкту «Імплементація Національної стратегії у сфері прав людини як шлях до зменшення дискримінації людей з інвалідністю»
25 Вересня 2019
Друкувати цю новину

Національна Асамблея людей з інвалідністю продовжує реалізацію проєкту «Імплементація Національної стратегії у сфері прав людини як шлях до зменшення дискримінації людей з інвалідністю», який підтримано Посольством Великої Британії в Україні.

Метою проєкту є сприяння подоланню дискримінації людей з інвалідністю через адвокатування інтеграції стандартів Конвенції про права осіб з інвалідністю до Національної стратегії у сфері прав людини.

Розроблено Методологію оцінки імплементації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Інструментарій включає 10 розділів, що відповідають основним статтям Конвенції та розроблений на основі міжнародних стандартів прав людей з інвалідністю та інших стандартів рівності. Оцінка здійснюватиметься на національному та місцевому рівні. Відповідність законодавства міжнародним стандартам, ініціативи держави щодо реалізації прав людей з інвалідністю, кількісні дані для підтвердження виконання законодавства – це далеко не всі питання, що будуть оцінені на національному рівні.

Обрано 8 пілотних регіонів для проведення моніторингу на місцевому рівні, зокрема: Донецька, Вінницька, Луганська, Житомирська, Івано-Франківська, Полтавська, Черкаська та Чернівецька області.

Монітори подивляться на виконання Конвенції на місцевому рівні, що особливо є актуальним у зв’язку із процесами деінституалізації, децентралізації, впровадження освітньої, медичної та інших реформ.

Будуть направлені запити на отримання публічної інформації до місцевих органів влади та проаналізовано отримані відповіді; заплановано аналіз місцевих програм та звітів про їх виконання; проведення опитування осіб з інвалідністю та представників їх громадських об’єднань, посадових осіб тощо.

Моніторинг буде здійснюватись за наступними напрямами:

  • Ситуації ризику та надзвичайні гуманітарні ситуації (стаття 11 КПІ)
  • Реалізація правоздатності та доступ до правосуддя (статті 12 – 13 КПІ)
  • Право на свободу та убезпечення від неналежного поводження (статті 14 – 17 КПІ)
  • Індивідуальна мобільність, послуги на рівні громади та участь у культурному житті (статті 19, 20, 30 КПІ)
  • Доступ до інформації та участь у громадсько-політичному житті суспільства (статті 21, 29 КПІ)
  • Право на приватне та сімейне життя (статті 22 – 23 КПІ)
  • Право на освіту (стаття 24 КПІ)
  • Здоров’я та реабілітація (статті 25, 26 КПІ)
  • Праця та зайнятість (стаття 27 КПІ)

Слідкуйте за нашими новинами.

  Категорія: