Національна Асамблея осіб з інвалідністю України взяла участь у міжнародній конференції «Прагнеш миру – готуй його…»

Національна Асамблея осіб з інвалідністю України взяла участь у міжнародній конференції «Прагнеш миру – готуй його…»
28 Листопада 2016
Друкувати цю новину

Національна Асамблея осіб з інвалідністю України взяла участь у міжнародній конференції «Прагнеш миру – готуй його…»24 листопада 2016 року в Києві відбулась міжнародна конференція «Прагнеш миру – готуй його…» (національні інституції з прав людини як активний учасник розбудови миру), організована Офісом Омбудсмана  спільно з  Програмою розвитку ООН в Україні  (ПРООН) за підтримки МЗС Данії.

Під час обговорення українського досвіду щодо ролі національної інституції з прав людини як активного учасника процесу розбудови миру Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська зазначила, що без вироблення державної стратегії як захищати права людини, включаючи внутрішньо переміщених осіб, неможливо досягти миру в нашій державі.

«Економічна криза, високий рівень агресії, конфлікт на Сході України – все це створює негативну атмосферу, яку ми наразі спостерігаємо по всій країні. Я переконана, що будувати мир в Україні необхідно у кількох напрямах: не тільки у центрі конфлікту, створюючи підґрунтя для завтрашнього миру, а й усередині країни необхідно застосовувати механізми, що дозволять поліпшити ситуацію», – зазначила Валерія Лутковська.

За її словами, ті люди, які зараз перебувають на непідконтрольній Уряду України території та незаконно анексованій АР Крим, мають відчувати, що українська влада дбає про них і що разом нам буде краще.

Національна Асамблея осіб з інвалідністю України взяла участь у міжнародній конференції «Прагнеш миру – готуй його…»

«Люди повинні прагнути миру і повернення в Україну. Тільки тоді в нашій державі буде мир. Однак деякі дії влади, наприклад щодо внутрішньо переміщених осіб, свідчать про неповагу до законодавства України та норм міжнародного права. Коли ми не платимо пенсії людям на окупованих територіях, ми позбавляємо їх права на гідне життя, а подекуди  взагалі права на життя. Території необхідно повертати через людей, їхню довіру», –  переконана Валерія Лутковська.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря також констатував, що на сьогодні у держави немає політичної волі на найвищому рівні розглядати внутрішньо переміщених осіб як частину рішення, влада розглядає їх лише як проблему.

«ВПО – це не проблема, а можливий варіант вирішення проблеми. У такій ситуації відсутність державної стратегії щодо вимушених переселенців та той факт, що нове профільне міністерство з питань ВПО, створене сім місяців тому, все ще не має повноважень для розробки відповідної стратегії, її реалізації та координації цього процесу, є порушенням прав людини. І це все не наближує нас до встановлення миру, а лише віддаляє українське суспільство від цього моменту», – зазначив Григорій Немиря.

У свою чергу, Директор Програми розвитку ООН в Україні Янтомас Хіємстра зазначив, що ПРООН пишається тим, що може надавати підтримку таким заходам і приєднуватися до таких вагомих ініціатив.

Посол Данії в Україні, Грузії та Вірменії Крістіан Донс Крістен високо оцінив співпрацю з Офісом Омбудсмана України.

«Офіс Омбудсмана – наш партнер протягом тривалого  часу, і ми раді, що тема сьогоднішнього заходу така важлива і всеосяжна. На мою думку, фактичного поліпшення якості життя суспільства можна досягти лише в тому випадку, коли кожен долучиться до цього процесу», – підкреслив Крістіан Донс Крістен.

У своєму відеозверненні до учасників міжнародної конференції Голова департаменту Америки, Європи та Центральної Азії, Управління Верховного комісара ООН з прав людини Джанні Магадзені відзначив важливість прийняття Національної стратегії у сфері прав людини в Україні, а також Плану дій на її виконання.

«Мене тішить, що у цих документах відображені всі рекомендації міжнародних організацій, зокрема і УВКБ. За результатами проведення цього заходу ми зможемо виявити ті проблемні питання, у вирішенні яких вам необхідна наша підтримка», – запевнив Джанні Магадзені.

Захищати права і свободи людини, включаючи внутрішньо переміщених осіб, закликала Радник Омбудсмана Республіки Хорватія Моніка Шавловіч.

«Ми маємо дбати про тих, хто страждає, і це має бути в наших стратегіях», – сказала вона.

За словами Аксани Філіпішиной, Представника Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності: «Військовий конфлікт на Сході України поглибив проблеми, з якими стикалися представники вразливих груп і в мирний час. Саме ці групи на сьогодні стикаються з множинною дискримінацією. Це, зокрема, роми, діти, люди з інвалідністю».

«Роль НІПЛ є дуже важливою за будь-яких обставин, а тим паче – у конфліктних ситуаціях. Роль Омбудсмана – надати допомогу тим, хто страждає, і хто найбільш вразливий. Наша місія тісно співпрацює з Офісом Омбудсмана, і це була перша інституція, яка звернулась до нас із проханням допомогти віднайти рішення і налагодити контакт, щоб переміщувати ув’язнених, які відбувають покарання на неконтрольованій Урядом України території і хочуть бути переміщеними на підконтрольну для подальшого відбування покарання», – повідомила Голова Моніторингової місії ООН з прав людини Фіона Фрейзер.

Представник Всесвітнього альянсу національних інституцій з прав людини (GANHRI) у Женеві Катріна Роуз, серед іншого, відзначила важливість проведення просвітницької роботи у сфері прав людини, активними учасниками якої повинні бути люди, які постраждали від конфлікту.

У міжнародній конференції «Прагнеш миру – готуй його…»  взяли учать народні депутати, представники національних інституцій з прав людини низки європейських країн, міжнародних організацій, державних органів влади, громадських організацій та міжнародні експерти.

Конференція є продовженням процесу розробки нових міжнародних стандартів діяльності НІПЛ у конфліктних та посткофліктних ситуаціях, що було започатковано 22 жовтня 2015 року в результаті ухвалення Київської декларації.

  Категорія: