НАІУ звернулась до Мінцифри щодо можливості оформлення в мобільному застосунку «Дія» допомоги ВПО з інвалідністю

НАІУ звернулась до Мінцифри щодо можливості оформлення в мобільному застосунку «Дія» допомоги ВПО з інвалідністю
25 Квітня 2022
Друкувати цю новину

Цими днями Міністерство цифрової трансформації України запровадило з 19 квітня 2022 року у мобільному застосунку «Дія» комплексну послугу для переселенців щодо одночасного оформлення довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених та надання їм допомоги на проживання.

НАІУ принагідно подякувала Уряду за те, що розмір допомоги ВПО з інвалідністю та на дітей є на 1000 гривень більше. Багато хто з людей з інвалідністю чекав на появу зазначеної комплексної послуги саме у мобільному застосунку «Дія».

Яке ж було здивування осіб з інвалідністю, коли вони у мобільному застосунку прочитали, що якщо вони мають інвалідність, то потрібно звернутися офлайн до органу соціального захисту, місцевого самоврядування або ЦНАПу для збільшення допомоги.

НАІУ звернула увагу Мінцифри, що вимушено переїхавши на нове місце проживання в середині країни, інколи у населені пункти, де немає громадського транспорту, людям з інвалідністю надзвичайно складно діставатися відповідних державних установ.

Також нагадала, що в Україні давно створений і функціонує Централізований банк даних з проблем інвалідності, який містить відомості про людей з інвалідністю. Вже є позитивні приклади поєднання на рівні програмного забезпечення декількох баз даних з метою надання людям з інвалідністю послуг онлайн. Наприклад, АТ «Укрзалізниця» разом із Мінсоцполітики таким чином забезпечили можливість для людей з інвалідністю придбавати онлайн квитки на пільгових умовах на залізничний транспорт.

Національна Асамблея людей з інвалідністю України є абсолютним прихильником підходу, згідно з яким слід заборонити держорганам в Україні вимагати паперові документи/довідки у громадян, якщо необхідна інформація вже й так є в державних реєстрах!

На підставі зазначеного, а також, враховуючи Національну стратегію із створення безбар’єрного простору в Україні, НАІУ просить міністра доручити своїм підлеглим якомога швидше опрацювати питання щодо можливості оформлення в мобільному застосунку «Дія» допомоги ВПО з інвалідністю у збільшеному розмірі.

Крім того, також просить опрацювати можливість появи в мобільному застосунку «Дія» документу (інформації) про інвалідність особи – накшталт довідки про вакцинацію від COVID-19, водійських прав тощо.

  Категорія: