НАІУ продовжує реалізацію проєкту «Забезпечення доступності виборів для людей з інвалідністю в Україні»

НАІУ продовжує реалізацію проєкту «Забезпечення доступності виборів для людей з інвалідністю в Україні»
10 Червня 2019
Друкувати цю новину

До сьогодні громадяни, які мають важкі форми інвалідності, обмежені  у своїх можливостях повноцінно брати участь у політичному житті суспільства  і зокрема у виборах. Причин цьому є багато: недосконалість українського законодавства; архітектурна та інформаційна недоступність; відсутність достовірного обліку людей з інвалідністю, які потребують створення особливих умов та підтримки задля забезпечення повної реалізації ними їхніх прав; необізнаність учасників виборчого процесу, і зокрема персоналу виборчих дільниць, в питаннях інвалідності тощо.

Задля зміни вищезазначеної ситуації Національна Асамблея людей з інвалідністю України» (НАІУ) спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (International Foundation for Electoral Systems, IFES) реалізують  проєкт «Забезпечення доступності виборів для людей з інвалідністю в Україні».

В рамках проєкту на початку року за участі представників громадських організацій людей з інвалідністю було проведено оцінювання доступності 90 об’єктів, на яких розташовані виборчі дільниці, мм. Києва, Львова та Краматорська.

Були напрацьовані відповідні рекомендації і стратегії з метою покращення доступу громадян з інвалідністю та маломобільних виборців до виборчого процесу. Зараз йде представлення результатів аудитів доступності виборчих дільниць на зустрічах з представниками влади в містах Львів та Київ.

Також продовжується співпраця з балансоутримувачами об’єктів, на яких було проведено аудити доступності щодо поліпшення архітектурної доступності виборчих дільниць, розміщених на об’єктах.

На передодні Парламентських виборів НАІУ планує провести у м. Черкаси оцінювання доступності для виборців з інвалідністю 30 виборчих дільниць та напрацювати відповідні рекомендації і стратегії з метою покращення доступу громадян  з інвалідністю та маломобільних виборців до виборчого процесу.

Оцінювання доступності об’єктів, на яких розташовані виборчі дільниці, пропонується здійснити в липні 2019 року за участі представників громадських організацій людей з інвалідністю, які мають відповідний досвід та навички виконання подібних аудитів. Підготовлено список об’єктів для проведення аудиту.

НАІУ отримано додаткові ресурси на проведення навчання аудиторів та проведення аудиту доступності із використанням відповідної методики, розробленої в рамках проєкту IFES.

Проведення тренінгу заплановано на 27-28 червня поточного року. На даний час ведуться переговори з місцевими органами влади щодо отримання дозволів на проведення аудиту на обраних об’єктах.

Ця ініціатива реалізується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України в рамках програми «Відповідальна та підзвітна політика в Україні», яка здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Будь-які думки, викладені у цьому матеріалі, належать автору і не обов’язково відображають погляди USAID та Уряду США.

  Категорія: