Відповідно до листа Мінсоцполітики № 8043/0/2-17/38 від 14.04.2017р. ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» розглянуло проєкт Указу Президента України «Про внесення зміни до Положення про почесні звання України» та повідомляє наступне.
Згідно з пунктом 9 Положення про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29 червня 2001 року № 476/2001, почесне звання «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.
У Пояснювальній записці до зазначеного проєкту Указу вказано «вважаємо, що здобутки та успіхи дитини, певною мірою, складно оцінити, коли дитина здобуває освіту ще у початковій школі, проте це можливо, коли дитина набуває повноліття (вісімнадцять років) та здобуває повну загальну середню освіту», «проєкт акта сприятиме підвищенню престижу материнства та посиленню відповідальності батьків за виховання дітей у сім’ї» та «прийняття проєкту акта … забезпечить об’єктивність розгляду документів на присвоєння жінкам почесного звання України «Мати героїня».
Не маючи нічого проти необхідності підвищення престижу материнства та посилення відповідальності батьків за виховання дітей у сім’ї, слід врахувати, що прийняття відповідного Указу:
Окрім того слід зазначити, що згідно з:
На підставі зазначеного, Національна Асамблея людей з інвалідністю України проєкт Указу не підтримує.