Мистецька освіта без обмежень

Мистецька освіта без обмежень
11 Січня 2021
Друкувати цю новину

Міністерства культури та інформаційної політики і Національна Асамблея людей з інвалідністю України з 2020 року успішно впроваджують пілотний проект для сімнадцяти мистецьких шкіл з різних областей України, який стосується організації доступного середовища, навчального процесу, що враховує потреби всіх дітей, в тому числі з інвалідністю, впровадження Конвенції інклюзивної освіти.    

Чому  сімнадцять  мистецьких шкіл ? Це ті школи, які перемогли в конкурсі  заявок на участь в проекті, погодились з умовами співпраці та забажали впроваджувати інклюзивне навчання в своїх мистецьких закладах. 

 

Мета пілотного проєкту «Мистецька освіта без обмежень»:  підвищення рівня доступності мистецької освіти через впровадження інклюзивного навчання в мистецьких школах, допомога у створенні освітнього простору, дружнього для усіх, а також виявлення конкретних перешкод для інклюзивного навчання мистецтву та напрацювання рекомендацій для усунення таких перешкод.

Під час пілотного проєкту учасники підвищать свій рівень знань та практичних навичок для організації інклюзивного навчання у мистецькій школі, стануть експертами з фізичної доступності приміщень, підготують плани  усунення існуючих бар’єрів для впровадження інклюзивного навчання, отримують методичну підтримкута технічну допомогу. 

Запровадження інклюзивного навчання буде здійснюватися за наставництва консультантів та експертів, до яких можна буде звернутися за допомогою і порадою.

Учасники пілотного проєкту самостійно визначать оптимальні форми роботи з учнями з особливими освітніми потребами у власній мистецькій школі, а їх досвід буде використаний при підготовці методичних рекомендацій за результатами пілотного проєкту.

 

Освітньо-тренінгова програма складається  з 4 модулів:

Модуль 1 – Фізична доступність

Модуль 2 – Організація навчання учнів з особливими освітніми потребами 

Модуль 3 – Навчально-методичне забезпеченні освітнього процесу

Модуль 4 – Взаємодія

 

Крім того, представники/ ці мистецьких шкіл (учасники пілотного проєкту) матимуть змогу для спілкування та обміну досвідом, розробки спільних навчальних проєктів. Для цього заплановано організувати зустрічі для обміну досвідом, ідеями та спільного пошуку найкращих рішень проблемних питань, які можуть виникнути у ході реалізації проєкту.