Моніторинговий візит міжнародних партнерів до Буковини

Моніторинговий візит міжнародних партнерів до Буковини
19 Лютого 2024
Друкувати цю новину

На минулому тижні Буковину з моніторинговим візитом відвідали координаторка Центральної і Східної Європи Європейського форуму інвалідності (EDF) Філліпа Такер, представники Християнської місії незрячих (CBM) Тіль Кюстер і Юлія Бльозер та програмна директорка Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Лариса Байда. Візит проходить в рамках реалізаціїї в Україні проєкту «Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньопереміщених осіб, репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні» (далі – Проєкт). Сторожинецька та Мамаївська громади Чернівецької області є пілотними регіонами проєкту.

Протягом трьох днів візиту відбулися ряд активностей, зокрема:

  • зустріч з першою заступницею начальника Чернівецької ОВА Оленою Атаманюк, директоркою Департаменту соціального захисту Чернівецької ОВА Ольгою Ходобаю, представниицею Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Чернівецькій ОВА Валентиною Добридіною;
  • зустрічі з керівництвом, представниками, інспекторами з соціальних питань, соціальними працівниками Сторожинецької ОТГ та Мамаївської ТГ;
  • візити до ОКНП “Чернівецький обласний госпіталь ветеранів війни” , КНП «Сторожинецька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування», амбулаторії в селах;
  • зустрічі з представниками громадських організацій осіб з інвалідністю та людьми (молоддю) з інвалідністю Сторожинецької та Мамаївської громад;
  • візити до людей з інвалідністю та людей старшого віку, які отримали допомогу в рамках Проєкту в с. Зруб Комарівці та с. Нові Бросківці.

У ході зустрічей та візитів було висвітлено багато питань щодо підтримки людей з інвалідністю, людей похилого віку, ветеранів в області. Обговорено позитивний досвід Чернівецької області щодо створення безперешкодного доступу до медичних та соціальних послуг, психосоціальну підтримку для ветеранів, а також  потреби, з якими стикаються люди з інвалідністю, розглянуто шляхи співпраці у 2024 -2025 роках.

Також, окреслено найактуальніші напрямки, які будуть вписані в Проєкт НАІУ, що реалізується в області завдяки підтримці EDF та CBM.

Проєкт «Мультисекторальна гуманітарна допомога з урахуванням інвалідності для внутрішньопереміщених осіб, репатріантів, ветеранів та приймаючих громад в Україні» реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO),  Християнської місії незрячих (CBM) та Європейського форуму інвалідності (EDF).

Його мета – покращити умови життя та доступ до інклюзивної гуманітарної допомоги у сферах харчування, засобів до існування, захисту та охорони здоров’я, включаючи психічне здоров’я для осіб з інвалідністю (дітей, сімей, які виховують дітей з інвалідністю, жінок та чоловіків), ВПО, які перебувають у групі ризику, осіб з інвалідністю, які повернулися в Україну, військових, які постраждали внаслідок війни, людей похилого віку, зокрема самотніх, дорослих дітей в державних інституціях.

В рамках реалізації проєкту фінансову допомогу в 2 громадах Чернівецької області отримали 432 особи, 62 особи – допоміжні засоби реабілітації та асистивні технології, 4 соціальні працівниці отримали велосипеди.
Загалом з початку реалізації проєкту грошову допомогу від НАІУ отримали 1366 осіб з інвалідністю, понад 260 забезпечено допоміжними засобами реабілітації, з них 59 осіб отримали крісла колісні.

Ми продовжуємо привертати увагу до питань захисту прав людей з інвалідністю, людей похилого віку.  Робимо усе, щоб покращити умови життя цих людей, забезпечити доступність у малих містах і селах, а ще — подбати про включення та залучення цих громадян до процесів прийняття рішень, які їх стосуються.

Проєкт триває у межах 6 громад Волинської, Полтавської та Чернівецької областей.

Працюємо разом, розвиваємо інклюзивні громаді та робимо людей з інвалідністю видимими!

Ця публікація створена за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (GFFO), CBM та EDF. Погляди, висловлені в матеріалі, належать Національній асамблеї людей з інвалідністю України і тому жодним чином не можуть вважатись офіційною думкою фінансового партнера, CBM та EDF.