Міжнародний день людей з інвалідністю 2022 / UN International Day of Persons with Disabilities 2022

Міжнародний день людей з інвалідністю 2022 / UN International Day of Persons with Disabilities 2022
2 Грудня 2022
Друкувати цю новину

ТЕМА Міжнародного дня людей з інвалідністю 2022:
«Трансформаційні рішення для інклюзивного розвитку: роль інновацій у створенні доступного та справедливого світу»

Transformative solutions for inclusive development: the role of innovation infuelling an accessible and equitable world

 

Натхненні сімдесят сьомою сесією Генеральної Асамблеї  під гаслом «Переломний момент: трансформаційні рішення взаємопов’язаних проблем», і визнаючи, що світ перебуває у критичному моменті в історії Організації Об’єднаних Націй, настав час діяти та знаходити спільні рішення для побудови більш сталого та стійкого світу для всіх і для майбутніх поколінь.

Складні та взаємопов’язані кризи, з якими сьогодні стикається людство, включаючи потрясіння внаслідок пандемії COVID-19, війни в Україні та інших країнах, переломний момент у зміні клімату, створюють гуманітарні виклики безпрецедентного характеру, а також загрози для глобальної економіки.

Найчастіше в моменти кризи люди, які перебувають у вразливому становищі, такі як люди з інвалідністю, виявляються найбільш відчуженими та залишеними. Відповідно до головної передумови Порядку денного сталого розвитку на період до 2030 року «нікого не залишити осторонь», дуже важливо, щоб уряди, державний і приватний сектори спільно знаходили інноваційні рішення для людей з інвалідністю та з ними, щоб зробити світ більш доступним і справедливим.

Щорічне відзначення 3 грудня Міжнародного дня людей з інвалідністю було проголошено в 1992 році резолюцією 47/3 Генеральної Асамблеї ООН. Відзначення Дня має на меті сприяти розумінню проблем інвалідності та мобілізувати підтримку гідності, прав і благополуччя людей з інвалідністю.

 

“Інновації та технології можуть бути потужними інструментами інклюзії” 

Антоніу Гутерріш

Звернення Генерального секретаря ООН з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю

Цього року ми присвячуємо Міжнародний день людей з інвалідністю ролі інновацій у створенні доступного та справедливого світу.

Наш світ стикається з каскадом криз, які невідповідно зачіпають людей з інвалідністю.

Щоб урятувати перспективи досягнення цілей у сфері сталого розвитку та нікого не забути, нам потрібні трансформальні рішення.

Це вимагає розширення співробітництва державного та приватного секторів для розробки стратегій на користь людей з інвалідністю ними самими або за їх участі.

Наріжним каменем цієї співпраці має стати активна участь у ньому людей з інвалідністю у всьому їхньому різноманітті та їх повне залучення до всіх процесів прийняття рішень.

Інновації та технології можуть бути потужними інструментами інклюзії.

Вони можуть розширити доступ до інформації, освіти та навчання протягом усього життя.

Вони можуть також відкрити особам з інвалідністю нові можливості для рівноправної участі у трудовій діяльності та житті суспільства загалом.

Але щоб реалізувати потенціал технологій, ми маємо усунути цифровий розрив та забезпечити дотримання прав людини у цифровому просторі.

У Стратегії Організації Об’єднаних Націй щодо інклюзії людей з інвалідністю ми пропонуємо конкретну дорожню карту для сприяння інклюзії людей з інвалідністю та підвищення доступності в рамках усієї роботи Організації.

Ми займаємося оцінкою доступності цифрових технологій, усуненням перешкод та сприянням такої доступності та подаємо приклад інклюзії людей з інвалідністю на всіх рівнях — від штаб-квартир до польових відділень.

Давайте присвятимо цей день спільному пошуку інноваційних рішень, щоб побудувати доступний і справедливий світ для всіх, і продовжимо шукати ці рішення щодня.

Антоніу Гутерріш

*****************************************

У 2022 році всесвітнє відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю буде зосереджено навколо головної теми інновацій та трансформаційних рішень для інклюзивного розвитку, охоплюючи три різні інтерактивні діалоги на такі тематичні теми:

  • Інновації для інклюзивного розвитку зайнятості з інвалідністю (ЦСР8) : у цьому діалозі обговорюватимуться зв’язки між працевлаштуванням, знаннями та навичками, необхідними для доступу до роботи в інноваційному, швидко мінливому технологічному середовищі для всіх, і як допоміжні технології можуть підвищити доступність працевлаштування та бути інтегрованими в робоче місце.
  • Інновації для інклюзивного розвитку з інвалідністю у зменшенні нерівності (ЦСР10) : у цьому діалозі обговорюватимуться інновації, практичні інструменти та передові практики для зменшення нерівності як у державному, так і в приватному секторах, які включають інвалідність і зацікавлені у сприянні різноманітності на робочому місці.
  • Інновації для інклюзивного розвитку з інвалідністю: спорт як приклад : сектор, де всі ці аспекти поєднуються; спорт як приклад гарної практики та сайт інновацій, зайнятості та справедливості.

 

ПОДІЇ

Вшанування пам’яті в Нью-Йорку

Понеділок, 5 грудня 2022 р., 9:00–12:00 
Віртуальна зустріч у Zoom

 

Пам’ятний захід відбудеться віртуально через Zoom у понеділок, 5 грудня 2022 р. з 9:00-12:00 в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку.

Захід розпочнеться вступним пленарним засіданням, після якого відбудуться інтерактивні діалоги, які будуть зосереджені на 3 ключових тематичних сферах щодо інновацій та трансформаційних рішень для інклюзивного розвитку.

Також буде можливість відкрити діалог для подальшого обговорення на пленарному засіданні.

Концепція

Програма 

******************************************

 

******************************************

Чи знаєте ви?

  • 80% осіб з інвалідністю живуть у країнах, що розвиваються.

  • За оцінками, 46% людей похилого віку віком 60 років і старших мають інвалідність.
  • 10% дітей у світі є з інвалідністю.
  • Особи з інвалідністю найбільше страждають від COVID-19.

  Категорія: