Міністерство соцполітики розпочало реорганізацію протезних підприємств

11 Вересня 2014
Друкувати цю новину

реорганізація протезних підприємствТак, частину виробництв у областях – об’єднають із сусідніми. У середу проти цих змін виступили інваліди та працівники. Вони мітингували під будівлею уряду.

Діана Панченко, журналіст:

– Під раду – на візку. Хтось – без роботи, а хтось – без допомоги. Рішенням Кабміну протезні підприємства країни реорганізують. Так Житомирське стане філією Київського, Миколаївське – Одеського.

– Для мене, для інваліда в Київ буде важко добиратись.

– Коляскою в маршрутку не заїдеш.

– Просто не доберусь я туда, это 150, практически, километров, мне нужно нанять машину.

– Сколько мне все это будет стоить, и где я возьму такие деньги?

Під реорганізацію потрапили і Тернопільське та Вінницьке підприємства. Під питанням – Луганське. В Мінсоцполітики пояснюють – вимушені кроки – через економічну скруту.

Віталій Мущинін, перший заступник міністра соціальної політики:

– В умовах важкої економічної ситуації в Україні ми маємо економити кожну копійку і економити на адмінвидатках, які не є сьогодні пріоритетними в плані забезпечення інвалідів протезною промисловістю.

В уряді переконують – підприємства не знищують, а перетворюють на філії. В профільному комітеті ж б’ють на сполох – скорочуються стаціонари – а це життєва небезпека для тих, кому потрібна термінова допомога. Не розуміють тут і чому під удар потрапили найефективніші виробництва.

Валерій Сушкевич, голова парламентського Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів:

– Абсолютно всі підприємства, які зливають — вони більш рентабельні, більш успішні, більш ефективні по всім економічним показникам, ніж ті, яким зливають.

Втрата робочих місць та надій дасть не таку і велику економію – в Мінсоцполітики називають цифру у 10 мільйонів гривень. В профспілках таку політику вже охрестили першим сигналом до приватизації протезних підприємств.

Діана Панченко, Роман Тимошевський, телеканал “Київ”.

  Категорія: