Методологія проведення аудиту доступності об’єктів виборчих дільниць, підготовка рекомендацій та планування стратегії змін на рівні регіону

Методологія проведення аудиту доступності об’єктів виборчих дільниць, підготовка рекомендацій та планування стратегії змін на рівні регіону
1 Липня 2019
Друкувати цю новину

Конституцією України виборцям гарантується вільне волевиявлення (стаття 71), але наскільки доступним є можливість цього волевиявлення для маломобільних груп населення – це вже питання. З метою залучення громадськості до проведення оцінювання доступності виборчих дільниць та підвищення обізнаності з питань вимог та стандартів доступного середовища для маломобільних груп населення 27-28 червня у м. Черкасах проведено регіональний семінар-тренінг «Методологія проведення аудиту доступності об’єктів виборчих дільниць, підготовка рекомендацій та планування стратегії змін на рівні регіону».

У заході приймали участь 30 представників регіону, яких у подальшому планується найближчим часом залучити до оцінювання 30 виборчих дільниць у м.Черкасах.

Учасникам були надані теоретичні та практичні знання, методологічні основи, вимоги та стандарти доступного середовища для маломобільних груп населення.

Працюючи в групах вони опановували навички щодо проведення аудитів доступності громадських закладів.

Закріплення теоретичних знань відбулось під час проведення практичного аудиту, який надав можливість власноруч використовувати інструментарій оцінювання доступності архітектурних об’єктів.

А саме.

  • Наскільки пристосована прилегла територія перед виборчими дільницями:  якої висоти може бути бордюр в місцях перетину тротуару/пішохідних шляхів з проїзною частиною; скільки паркувальних місць для автотранспорту осіб з інвалідністю має бути біля будівлі громадського закладу; на якій відстані до входу в будівлю мають бути відведені місця для паркування автотранспорту осіб з інвалідністю; ширина паркувального місця для автотранспорту осіб з інвалідністю; мінімальна ширини повинна бути хвіртка брами.

  • Вимоги до вхідної групи у будівлю: в яких випадках повинні бути поруччя при сходах; на якій висоті повинні бути поруччя при сходах; якого ухилу має бути пандус; де повинні бути поруччя при сходах і пандусі; на якій висоті повинні бути поруччя при пандусі.
  • Вимоги до приміщення всередині будівлі: ширина вхідних дверей; максимальна висота порогу; на якій висоті мають бути  рельєфні інформаційні таблички продубльовані шрифтом Брайля; що таке універсальна туалетна кабіна; тощо.

Проведення підсумкового оцінювання знань учасників заходу показало значне поліпшення рівня обізнаності у цій сфері та надає впевненості, що  рівень підготовки учасників забезпечить проведення аудитів доступності об’єктів виборчих дільниць у м. Черкасах на високому рівні.

Ця ініціатива реалізується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України в рамках програми «Відповідальна та підзвітна політика в Україні», яка здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Регіональним партнером виступила Громадська організація людей з інвалідністю «Черкаське обласне громадське об’єднання «Життя без бар’єрів».

  Категорія: