Конституцією України виборцям гарантується вільне волевиявлення (стаття 71), але наскільки доступним є можливість цього волевиявлення для маломобільних груп населення – це вже питання. З метою залучення громадськості до проведення оцінювання доступності виборчих дільниць та підвищення обізнаності з питань вимог та стандартів доступного середовища для маломобільних груп населення 27-28 червня у м. Черкасах проведено регіональний семінар-тренінг «Методологія проведення аудиту доступності об’єктів виборчих дільниць, підготовка рекомендацій та планування стратегії змін на рівні регіону».
У заході приймали участь 30 представників регіону, яких у подальшому планується найближчим часом залучити до оцінювання 30 виборчих дільниць у м.Черкасах.
Учасникам були надані теоретичні та практичні знання, методологічні основи, вимоги та стандарти доступного середовища для маломобільних груп населення.
Працюючи в групах вони опановували навички щодо проведення аудитів доступності громадських закладів.
Закріплення теоретичних знань відбулось під час проведення практичного аудиту, який надав можливість власноруч використовувати інструментарій оцінювання доступності архітектурних об’єктів.
А саме.
Проведення підсумкового оцінювання знань учасників заходу показало значне поліпшення рівня обізнаності у цій сфері та надає впевненості, що рівень підготовки учасників забезпечить проведення аудитів доступності об’єктів виборчих дільниць у м. Черкасах на високому рівні.
Ця ініціатива реалізується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України в рамках програми «Відповідальна та підзвітна політика в Україні», яка здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Регіональним партнером виступила Громадська організація людей з інвалідністю «Черкаське обласне громадське об’єднання «Життя без бар’єрів».