Круглий стіл «Працевлаштування осіб з інвалідністю: виклики та можливості для України в сучасних умовах»

Круглий стіл «Працевлаштування осіб з інвалідністю: виклики та можливості для України в сучасних умовах»
24 Травня 2023
Друкувати цю новину

Сьогодні, 24 травня 2023 року, на запрошення Конфедерації роботодавців України генеральний секретар Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) Вікторія Назаренко взяла участь в роботі засідання Круглого столу, на якому обговорювалося питання працевлаштування людей з інвалідністю, які виклики та можливості є в України в сучасних умовах.

Захід відбувся в онлайновому форматі під керівництвом президента Конфедерації роботодавців України Олексія Мірошніченка. Ключові питання були пов’язані з новими викликами у сфері працевлаштування людей з інвалідністю, зокрема: правові особливості працевлаштування осіб з інвалідністю та основні сучасні проблеми та перспективи їх врегулювання; кількість людей з інвалідністю, яку можна залучити на ринок праці. А також особливості працевлаштування людей з інвалідністю в публічному та приватному секторах.

На думку генерального секретаря НАІУ Вікторія Назаренко “обговорення питань стосовно працевлаштування людей з інвалідністю є вкрай актуальним, адже далеко не усі особи з інвалідністю можуть скористуватися своїм правом на працю”. Цьому сприяють архітектурні, транспортні, комунікаційні та психологічні бар’єри. Аби й надалі розбудовувати інклюзивне суспільство в нашій країні необхідно запроваджувати нові види підтримки з боку роботодавців, а також, не допускати прийняття законопроєктів, які можуть лише погіршити стан людей з інвалідністю на ринку праці.

Також у заході брали участь представники Міжнародної організація праці в Україні, Міністерства соціальної політики України, Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, Інституту професійних кваліфікацій та інших організацій та установ.

 

 

  Категорія: