Паралімпійські ігри-2020 у Токіо дійшли кінця, повідомляє Суспільне.
Після завершення останніх виступів дванадцятого змагального дня відбулася офіційна церемонія закриття. Проходила вона під гаслом “Рух уперед: Гармонійна какофонія”. Головною темою було єднання людей у їхньому різноманітті.
Як і відкриття, фінальна церемонія відбувалася без глядачів, проте на трибунах були присутні близько 850 VIP-гостей.
Безпосередньо в церемонії взяли участь представники 162 збірних – загалом майже дві тисячі членів делегацій. Більшість українських спортсменів покинули Токіо раніше, зокрема збірні з плавання та легкої атлетики, які стали найспішнішими на цих Іграх, повернулися в Україну в день церемонії закриття.
paralympic.org.ua
Перед початком деякі спортсмени відпочивали просто на доріжках Олімпійського стадіону. Збірна Іспанії, зокрема, грала в карткові ігри.
AP
Прапор України на закритті ніс дворазовий паралімпійський чемпіон з кульової стрільби Василь Ковальчук. У Токіо 48-річний спортсмен завоював дві нагороди: “срібло” та “бронзу”. Тепер на його рахунку – чотири паралімпійські медалі.
Посеред арени розташували копію Tokyo Skytree (“Небесне дерево”) – японської телевізійної вежі, яка стала частиною “міста різноманіття”, що розгорнулося на стадіоні. Після того, як спортсмени проносили прапори стадіоном, всі вони чіпляли на вежу круглі дзеркальні магніти, які, за задумкою авторів церемонії, мали відображати різності людей.
Танцівники та музиканти створювали какофонію й хаос рухів і звуків, що створювало цілісну композицію – також символ гармонійного багатоманіття.
Церемонію відвідав кронпринц Японії Фуміхіто Акішіно.
Під час церемонії відбулася традиційна передача паралімпійського прапора наступному місту-господарю Ігор – Парижу.
Одним із фінальних моментів стало виконання легендарної пісні Луї Армстронга What A Wonderful World.
Завершилася церемонія традиційним загашенням паралімпійського вогню.
Катерина Макаревська