Інтерактивна експертна зустріч з Консультантом регіонального офісу Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), доктором Джудіт Голенвегер

Інтерактивна експертна зустріч з Консультантом регіонального офісу Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ),  доктором Джудіт Голенвегер
7 Вересня 2018
Друкувати цю новину

03.09.18. відбулася інтерактивна експертна зустріч з Консультантом регіонального офісу Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), професором педагогічного університету Цюріха доктором Джудіт Голенвегер. Доктор Голенвегер є знаним фахівцем в царині освіти для людей з особливими потребами, автором численних книг та публікацій, та однім із співавторів Міжнародної Класифікації Функціонування (МКФ).

Організатор зустрічі Unicef.

Доки суспільство буде орієнтуватися на освіту особливих дітей спираючись на медичну модель – ми ніколи не досягнемо справжньої інклюзії.  Розуміння Інклюзії, підхід, аспекти, методики – можливо та необхідно структуровати, адже до сьогодні поняття Інклюзії в Україні трактується та розуміється  по різному, повільно.  Наші діти отримують право на освіту відповідно до Міжнародної класифікації діагнозів. В той час, коли у всьому світі діє МКФ – Міжнародна класифікація функціонування обмежень життєдіяльності та здоров’я. Це, коли найважливішим є будь-яка можливість дитини комунікувати, проявляти активність, займатися спортом, творчістю, і т.д. Звичайно, враховуються особливості в здоров’ї, але тільки для того, щоб знайти можливості зробити ці особливості менш впливають на соціальну, особисте життя дітей.

Джудіт Холленвегер: “Потрібно дивитися на на інвалідність дитини, а на ситуацію в якій вона опинилася”; “Школа повинна допомогти дитині отримати свою ідентичність “; ” Саме в школі діти повинні мати можливість придбати лідерський досвід, незважаючи ні на які особливості… Їй в цьому допоможуть вчителі, а якщо цього не сталося – тоді свое особливе життєве завдання для цієї дитини школа не виконала”; “МКФ – це інтегрування різних поглядів до розуміння участі дітей у суспільно шкільному житті”..

Під час заходу відбулася ще одна важлива подія – презентація навчально-методичного посібника “Організаційно-методичні засади діяльності інклюзивно-ресурсних центрів”.

Наступним етапом, з метою впровадження МКФ, відбудеться проведення тренінгів для фахівців освітніх, медичних, соціальних структур, із залученням партнерських організацій НУО.

 

Довідка.

Створена Міжнародною організацією охорони здоров’я, МКФ стала потужною соціальною конструкцією, яка серед іншого описує можливості міжвідомчої співпраці з метою забезпечення доступу до якісної освіти, соціального захисту, охорони здоров’я та гідної повноправної участі громадському житті людей з особливими потребами.

27 грудня 2017 уряд України затвердив план заходів з впровадження МКФ, обмежень життєдіяльності та здоров’я дітей та підлітків в Україні. Відтак, урядові агенції та недержавні організації зосередились на можливості використання потенціалу МКФ у своїй програмі діяльності.

 

Представник

Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

в Луганській області

Тетяна Баранцова

  Категорія: