З 20 травня по 11 червня в рамках проєкту «Різноманіття. Рівність. Єдність», який реалізується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю було поведено 14 круглих столів з питань дотримання прав жінок з інвалідністю, гендерної рівності та інвалідності в 14 областях України в онлайн та офлайн форматах.
Головними завданнями заходів було обговорення найактуальніших питань захисту прав жінок в області, обмін досвідом, окреслення подальших кроків співпраці з представницями/ками влади, які охоче відповідали на всі поставлені питання та інформували про стан тієї чи іншої проблеми в регіоні.
У заходах брали участь представниці/ки влади; державних установ та підприємств; громадських організацій людей з інвалідністю та батьківських організацій; ромської спільноти та ЛГБТ; жінки з інвалідністю, та ті, що виховують дітей з інвалідністю; представниці жіночих/феміністичних організацій.
Круглі столи проводилися лідерами/ками громадського руху осіб з інвалідністю, які залучили учасниць/ків міської та сільської місцевості різного віку та статі, що дало можливість обговорити та проаналізувати стан тих чи інших питань в більш ширшому географічному масштабі.
В кожному з регіонів були озвучені проблеми, що були найактуальнішими. З усіх зустрічей команда проєкту виокремила найважливіші питання, що стосувалися не тільки жінок з інвалідністю, а й жінок України загалом.
Учасниці/ки ділилися власним негативним досвідом отримання різних медичних послуг; незадовільним рівнем обслуговування та некомпетентністю медичних працівників; станом архітектурної та інформаційної доступності в містах і селах; станом інклюзивної освіти; проблемою працевлаштування; участі у процесах прийняття рішень, в тому числі формування бюджетів громадських організацій.
У деяких областях також були обговорені питання доступності до послуг в громадах у різних сферах; транспортна недоступність (низький рівень толерантного відношення до пасажирів з інвалідністю та з дітьми з інвалідністю); відсутність можливості оздоровлення дітей з інвалідністю разом з батьками чи законний опікуном; домашнє насильство; невиконання постанови КМУ № 859 від 23 вересня 2020 року «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі»; некомпетентність працівників МСЕКу, та некоректність наданих індивідуальних програми реабілітації; низький рівень оплати соціальних працівників; дискримінація ЛГБТ спільноти.
У найближчий час буде визначена найактуальніша тема, яка прозвучала на всіх 14 ̶ ти круглих столах та зайняла пріоритетне місце для проведення всеукраїнської адвокаційної кампанії проєкту, що буде реалізована до березня 2022 року.
Щира подяка всім учасникам за активну участь в заходах, ідеї та позитивні кейси.
Проєкт «Різноманіття. Рівність. Єдність», який реалізується Національна Асамблея людей з інвалідністю в рамках глобальної ініціативи «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд за підтримки Уряду Канади.
Метою проєкту є сприяння забезпеченню прав жінок з інвалідністю шляхом посилення спроможності громадських організацій жінок/осіб з інвалідністю, лідерок з інвалідністю, подолання стереотипів та впровадження питань інвалідності в політику гендерної рівності.