ГО «Спілка батьків молоді з інвалідністю «Перспектива» реалізує проєкт «Територія безпеки і розвитку для осіб з інвалідністю та членів їх родин»

ГО «Спілка батьків молоді з інвалідністю «Перспектива» реалізує проєкт «Територія безпеки і розвитку для осіб з інвалідністю та членів їх родин»
27 Грудня 2022
Друкувати цю новину

Особи з інвалідністю та члени їх родин, які залишилися на території України, опинилися в непростих умовах воєнного часу. Не зважаючи на те, що у центральному регіоні країни не ведуться активні бойові дії, ця соціально вразлива група відчуває на собі усі складнощі воєнного життя, зокрема: побутові, медичні, суспільні, фізичні тощо. До цього додається великий психологічний тиск від домінуючого сьогодні інформаційного поля. Мешканці 80 квартирного, багатоповерхового будинку для сімей, які мають дітей та осіб з інвалідністю, стали певним чином заручниками ситуації. Сьогодні тут мешкає 78 осіб з інвалідністю, з них 44 людини, пересуваються на кріслах колісних. Через перебої з електрозабезпеченням маломобільні групи мешканців у певні години дня не мають змогу самостійно, без ліфтів, піднятися сходами до своїх квартир. Тому виникла потреба створити для них можливість перебувати потрібну кількість годин у теплому, затишному приміщенні з користю для себе.

Створення у приміщеннях Центру фізичної та соціальної реабілітації «Перспектива» безпечних та мотивуючих умов спілкування для осіб з інвалідністю, членів їх родин, людей похилого віку; проведення групових видів освітньої та творчої діяльності допоможе подолати їм стресові стани, активізуватися у суспільно-корисній праці. Проведення коворкінгів з прикладної творчості, сприятимуть тому, що кожен з відвідувачів може спробувати новий для себе вид діяльності і розширити свої навички. В подальшому це може посприяти вибору ними нового виду діяльності. Для людей, які відчувають постійну емоційну напругу, важливо отримати професійну допомогу фахівця і відчути себе у безпеці.

Психоемоційні тренінги – це той вид взаємодії, який допоможе кожному учаснику врівноважити свій емоційний стан, навчитися долати стреси та отримати практичні навички саморегуляції. Крім того, впродовж реалізації проєкту кожен з відвідувачів зможе долучитися до створення затишної атмосфери, коли принесе будь-які смаколики для спільного чаювання.

В цілому реалізація проєкту «Територія безпеки і розвитку для осіб з інвалідністю та членів їх родин» також сприятиме згуртуванню соціально вразливих категорій і покращенню морального клімату у спільноті.

Мета проекту: мобілізація громади для протидії воєнним викликам і швидке переорієнтування діяльності ОГС відповідно до потреб цільової аудиторії, шляхом розробки і впровадженню нових видів зайнятості, забезпечення безпечних та комфортних умов для денного перебування осіб з інвалідністю та їх супроводжуючих, людей похилого віку.

Зокрема планується проведення трьох психоемоційних тренінгів з питань формування навичок подолання стресових станів та психологічної підтримки в умовах воєнного часу. Для створення умов подолання кризових станів у молоді та їх батьків протягом грудня і січня у Центрі «Перспектива»  проводитися коворкінги, як ефективна форма психологічної реабілітації.

 

Ця ініціатива реалізується в рамках проєкту “Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю”, який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського форуму осіб з інвалідністю.

 

#НАІУ  #EDF    #CBMGlobal  #допомога  #Переможемо #СТОЇМО #Не_словами_а_справами #війна_росії_проти_УКРАЇНИ