Гендерні аудити доступності: бібліотеки. Тренінги в пілотних громадах

Гендерні аудити доступності: бібліотеки. Тренінги в пілотних громадах
30 Серпня 2021
Друкувати цю новину

Національна Асамблея людей з інвалідністю України продовжує роботу в пілотних громадах в рамках проєкту «Права жінок з інвалідністю в умовах децентралізації».

26-27 серпня 2021 року було відбулися два онлайн тренінги «Проведення гендерних аудитів доступності  (бібліотеки)» для представниць бібліотек пілотних громад, місцевих органів влади, громадських організацій, жінок та чоловіків з інвалідністю активних громадян та громадянок пілотних областей.

Тренінги проводили Лариса Байда, керівниця проєктів НАІУ, та Ярослав Грибальський, консультант з питань доступності НАІУ.

Основним завданням заходів було розвинути спроможності учасників/ць щодо використання методики проведення гендерних аудитів доступності; отримати практичні навички їх проведення  в бібліотечних закладах та розробити плани що усунення можливих бар’єрів.

Участь у тренінгах взяли понад 60 осіб, серед яких 48 (у т.ч. 38 жінок) – представниці та представники тринадцяти пілотних громад проєкту:

Громади Чернівецької та Херсонської області

Громади Волинської та Сумської області

 

У своєму вступномі слові Лариса Байда ознайомила з новими підходами до розвитку політики бібліотек, їх участю у формуванні гендерної політики та світовими позитивними практиками діяльності в цій сфері.

Презентація «Гендерний аудит доступності» ознайомила із методологією  принципами, етапами його проведення,  необхідністю  застосування та позитивними наслідками для громад, які  зможуть застосовувати цю методологію у своїй роботі.

Ярослав Грибальський ознайомив учасниць і учасників тренінгу з презентацією «Доступність бібліотек для осіб з інвалідністю»: яким чином створити інклюзивні умови; нормативне забезпечення, дотримання державних будівельних норм (ДБН); приклади трансформації бібліотек щодо створення інклюзивного простору.

Лариса Байда зазначила, що «Бібліотеки є важливими майданчиками для розвитку культури, мобілізації та інтеграції різних груп спільноти в життя громади. Вони повинні бути інклюзивними і доступними для всіх людей, в тому числі  з інвалідністю».

Всім учасницям і учасникам заходу були надіслані матеріали тренінгу для проведення гендерних аудитів доступності бібліотек у громадах на попередньо визначених  об’єктах.

 

Команда проєкту НАІУ

 

«Інформація підготовлена/надається  в рамках проєкту  «Права жінок з інвалідністю в умовах децентралізації», який реалізує ГС “ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» в рамках проєкту ООН Жінки «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в реформі децентралізації в Україні» за підтримки Уряду Канади.»

  Категорія: