З 17 по 19 листопада 2016 року у м. Краматорськ Донецької області Національною Асамблеєю осіб з інвалідністю України проводився черговий триденний навчальний бізнес-тренінг «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти» в рамках реалізації в Україні Міжнародного проєкту TEAM «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації». Виконавці проєкту: UCPWheelsforHumanity (США), Національна Асамблея осіб з інвалідністю України (НАІУ) та Українська асоціація фізичних терапевтів.
Проєкт реалізується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Метою цього проєкту є залучення внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю до зайнятості та їх працевлаштування.
Даний захід проводиться у м. Краматорськ вдруге, але це ніяк не вплинуло на активність його учасників. Слід зазначити, що із 22 учасників тренінгу переважну більшість склали внутрішньо переміщені особи з інвалідністю та члени їх сімей, які проживають у санаторії «Святі гори» м. Святогірськ. Вони нещодавно переїхали з Одеського санаторію «Куяльник» і зараз опановують основи підприємницької діяльності.
Протягом трьох днів учасники отримали великий об’єм інформації, що стосується законодавчого регулювання підприємництва, реєстрації суб’єктів господарської діяльності, оподаткування підприємницької діяльності, звітність, основи бізнес-планування, рекомендації щодо підготовки власних бізнес-планів.
Досвід у веденні власної справи у учасників тренінгу різний і тому поради, рекомендації, приклади із власного життя більш досвідчених колег були дуже доречними і корисними.
В рамках даного проєкту триває Конкурс міні-грантів і дуже позитивним моментом є те, що Донецька область відрізняється найвищою активністю учасників. І етап, який триває зараз, не виключення. Серед учасників є дуже цікаві ідеї як для відкриття власної справи, так і підтримки вже існуючого бізнесу. Під час семінару деякі учасники вже вирішили із видом діяльності, якою вони планують займатися, а деякі – підготували по дві бізнес-ідеї.
Своє враження висловила Алла Обушко (ВПО з м. Горлівки), яка нещодавно повернулася до м. Святогірськ з Одещини: “Все пройшло на найвищому рівні. Сподобалось місце проведення та проживання – Донбаський МЦПРІ, де все пристосовано під потреби людей з інвалідністю. Отримали велику кількість корисних знань, дуже потрібних для підприємницької діяльності, особливо для починаючих підприємців, знайшли тут багато друзів. Особлива подяка тренерові Катерині за високопрофесійну подачу навчальних матеріалів».
Своє враження висловила Алла Обушко (ВПО з м. Горлівки), яка нещодавно повернулася до м. Святогірськ з Одещини:
“Все пройшло на найвищому рівні. Сподобалось місце проведення та проживання – Донбаський МЦПРІ, де все пристосовано під потреби людей з інвалідністю. Отримали велику кількість корисних знань, дуже потрібних для підприємницької діяльності, особливо для починаючих підприємців, знайшли тут багато друзів. Особлива подяка тренерові Катерині за високопрофесійну подачу навчальних матеріалів».
17 листопада 2016 року у м. Краматорськ було проведено засідання обласного Комітету доступності і учасники нашого семінару були на нього запрошені. Приємно зазначити, що вони не були пасивними слухачами, а активно включилися до обговорення нагальних питань.
НАІУ висловлює щиру вдячність Донбаському міжрегіональному центру професійної реабілітації осіб з інвалідністю Мінсоцполітики, особисто директору Фоміній Світлані, координатору проєкту ТЕАМ у Донецькій області Поламарчук Надії за високий рівень організації заходу та плідну співпрацю під час реалізації проєкту у Донецькому регіоні.