“Допомагаючі іншим – допомагаем собі”. Підвели підсумки реалізації піврічного проєкту з прав жінок та дівчат з інвалідністю

“Допомагаючі іншим – допомагаем собі”. Підвели підсумки реалізації піврічного проєкту з прав жінок та дівчат з інвалідністю
28 Листопада 2023
Друкувати цю новину

Захід приурочено до проведення в Україні Декади прав осіб з інвалідністю, яка цього року триває з 23 листопада по 3 грудня під гаслом «Інклюзивні рішення – відновлення України для всіх».

Вчора в онлайновому форматі Національна Асамблея людей з інвалідністю України спільно з 10 регіональними партнерськими організаціями осіб з інвалідністю провели підсумкову зустріч, під час якої презентували результати реалізації проєкту «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах».

Проєкт реалізовуваний упродовж шести місяців 2023 року за підтримки ООН Жінки в Україні та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги та мав на меті посилити потенціал та можливості організацій осіб/жінок з інвалідністю у наданні гендерно-чутливої гуманітарної допомоги та забезпечити під час повномасштабної війни швидку гуманітарну допомогу самим жінкам з інвалідністю, сім’ям з дітьми з інвалідністю та жінкам старшого віку.

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи,  надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва

У межах реалізації проєкту НАІУ вдалося досягти значної підтримки жінок цільової групи, фінансово допомогти та залучити до реалізації заходів проєкту 10 громадських організацій жінок/осіб з інвалідністю-партнерів із Вінницької, Житомирської, Одеської, Закарпатської, Київської, Дніпропетровської, Полтавської, Сумської, Чернівецької областей та м. Київ, які впроваджували місцеві ініціативи щодо гуманітарного реагування на потреби жінок з інвалідністю, в т ч. ВПО.

«Війна та гуманітарна криза особливо відображаються на становищі жінок та дівчат з інвалідністю, включаючи жінок літнього віку та жінок, які виховують дітей з інвалідністю, – акцентувала увагу учасників та учасниць керівниця проєкту, генеральний секретар НАІУ Вікторія Назаренко. – Сьогодні вони постійно стикаються з проблемами доступу, розподілу та надання гуманітарної допомоги через їх обмежену мобільність, доступ до інформації, низький рівень володіння цифровими технологіями».

В рамках здійснення місцевих гуманітарних програм НАІУ підтримала близько 2000 жінок з інвалідністю шляхом надання їм психологічної допомоги, соціальних послуг, у тому числі, послуг догляду, тимчасового проживання, гарячого харчування, забезпечили сертифікатами на придбання продуктів харчування та засобів особистої гігієни, організовували інформаційно-просвітницькі заходи (вебінари, круглі столи, майсер-класи).

Під час заходу учасниць та учасників було ознайомлено з узагальненим аналізом потреб жінок та чоловіків з інвалідністю, людей похилого віку щодо доступу до гуманітарної допомоги у 18 територіальних громадах 9 областей. Проблемними питаннями залишається своєчасність отримання медичних та реабілітаційних послуг; низький рівень соціальних допомог та пенсій по інвалідності; пригнічений емоційно-психологічний стан жінок.

Також під час зустрічі регіональні лідерки ділились досвідом, успішними кейсами проєкту та викликами з якими стикнулися під час його реалізації; розказали про співпрацю з місцевою владою та місцевими партнерами у досягненні цілей проєкту, про залучення нових лідерок до процесів гуманітарного реагування на потреби людей з інвалідністю.

Детальніше про результати проєкту читайте у нашому наступному матеріалі.

 

***********

Про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF).

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, – це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудови міцного миру. WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй».

#НАІУ #wphfund #UNSCR1325 #InvestinWomen #WomenRespond2Crises