Провідні європейські об’єднання та громадські організації об’єдналися і спільно розробили та підписали заяву – звернення до урядів європейських країн “Для Європи, яка піклується про всіх – під час пандемії COVID-19 і після. Демократія – Включення – Справедливість – Солідарність – Стабільність”.
Заява опублікована на сайті Європейського Форуму з питань інвалідності (European Disability Forum (EDA)) за посиланням: http://www.edf-feph.org/newsroom/news/joint-statement-europe-cares-all-during-covid-19-pandemic-and-beyond.
Публікуємо повний текст Спільної заяви (неофіційний переклад Олени Скрипко).
СПІЛЬНА ЗАЯВА
20 квітня 2020 року
Пандемія COVID-19 занадто добре демонструє, що нерівні суспільства йдуть рука об руку з людськими стражданнями, крихкою економікою та делікатними демократіями.
Солідарність повинна стати основою реакції Європи на цю кризу: боротьба з пандемією та захист усіх людей, управління соціальними та економічними наслідками та захист демократії. Солідарність виходить за межі і не повинна обмежуватися країнами Європейського Союзу.
Це більше, ніж криза охорони здоров’я; це системна криза. Як кліматична криза, так і безліч інших криз, з якими ми стикаємось, вона впливає на всіх, але вражає важче, ніж інші. Пандемія COVID-19 збільшує нерівність в нашому суспільстві. Нерівність вже була глобальною проблемою, але зараз вона ризикує зрости до незворотних розмірів. Поряд з мільйонами робітників, які втратили роботу та доходи, ті, хто найбільше постраждав, включаючи емігрантів на кордонах, нелегальних працівників, сімей – іммігрантів без документів, малозабезпечених сімей, бездомних людей, людей похилого віку, жінок та людей з інвалідністю або хронічними захворюваннями – у тому числі багато расових та етнічні меншини.
Медичні працівники та інші працівники служб обслуговування перебувають на передовій. Ми спостерігаємо фундаментальну соціальну та економічну цінність догляду та основних послуг, роботи, яку переважно виконують жінки, і вона занадто часто ігнорується, недооцінюється і завжди недооплачується.
Ми, що нижче підписалися активісти європейського громадянського суспільства, прагнемо спільно працювати над спільним баченням майбутнього Європи, яке базується на соціально справедливому, феміністичному, стійкому, демократичному та інклюзивному суспільстві. У цей час кризи ми готові солідарно діяти разом.
Ми визнаємо, що наряду з міжнародними організаціями, неурядовими організаціями та урядами країн Європейський Союз намагався реагувати на цю надзвичайну ситуацію. Однак можна і потрібно йти далі.
Ми закликаємо європейські установи та уряди держав-членів скористатися цим моментом, щоб працювати на фундаментальні зміни в нашій соціальній, економічній та політичній системах. Ми готові підтримати перехід від сучасної соціально-економічної моделі, яка призводить до нерівності та руйнування навколишнього середовища та залишає нас непідготовленими до криз.
Ми закликаємо європейських осіб, що приймають рішення, збиратися разом, через кордони, щоб показати бачення та сміливість, щоб Європа була на шляху до сталого майбуття; майбуття гнучких демократій, побудованих на гідності людини, свободі, демократії, рівності, правах людини та верховенстві права.
Європа повинна продемонструвати, що вона піклується про всіх, впродовж кризових періодів та поза ними:
Підготувала Олена Скрипко