22-24 травня 2018 року у м. Маріуполь в рамках реалізації проєкту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID, Національною Асамблея людей з інвалідністю України (далі НАІУ) проведено перший бізнес-тренінгів із розвитку та просування бізнесу «Алгоритми успіху».
Започаткування бізнес-тренінгів цієї тематики – це новий напрямок діяльності в рамках даного проєкту. В різних регіонах реалізації проєкту було проведено вже 13 тренінгів із започаткування підприємницької діяльності, майже 300 учасників отримали теоретичні знання щодо відкриття власної справи, початкові навички ведення бізнесу, 88 фізичних осіб – підприємців отримали грантову (фінансову) підтримку на відкриття та розвиток власного бізнесу та створення робочих місць для ВПО з інвалідністю, понад 300 осіб пройшли навчання та підвищили свій професійних рівень. Логічним продовженням даної роботи є підтримка даної категорії учасників нашого проєкту, як у веденні власної підприємницької діяльності так і самозайнятості.
Участь у тренінгу взяли 25 внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю, особи з інвалідністю – місцеві жителі, члени їх родин, які займаються підприємницькою діяльністю і зареєстровані як ФОП, а також ті, що пройшли курси-навчання з числа самозайнятого населення.
Слід відмітити і подякувати Марiупольському мiському центру зайнятості, який в рамках співпраці направив на тренінг осіб з інвалідністю, які зацікавлені в отриманні інформації та навичок із даного питання.
Як захід у Маріуполі, так і наступні тренінги включають в себе лекції та практичні заняття на теми:
Особливу зацікавленість учасники проявляли до розділів, що стосуються техніки продажу та написання бізнес-проєктів на отримання грантів, фінансової підтримки для ФОП. Всі дуже активно приймали участь в обговоренні та «експертизі» проєктів запропонованих тренерами. Відчувалося, що навіть спонтанно створені команди готові працювати на результат, якщо у них є ціль і бажання до спільної ефективної праці.
На жаль, великий об’єм теоретичного матеріалу і обмаль часу, не дали змоги по всім темам влаштувати «мозковий штурм», детальніше обговорити проблематику і встановити зворотній зв’язок з аудиторією. Але ми впевнені, що отримані знання і оновлений Робочий зошит-конспект лекцій допоможуть у разі необхідності.
Круглий стіл з учасниками тренінгу, який було проведено у третій день заходу, надав можливість обмінятися досвідом ведення бізнесу, власними напрацюваннями, обговорити проблеми, що виникали в процесі підприємницької діяльності та шляхи їх вирішення.
Своїми враженнями від участі у проєкті та можливостях, які відкрилися або розширилися завдяки грантовій підтримці USAID поділились учасники тренінгу, які стали переможцями Конкурсу міні-грантів у 2016-2017 роках. Це шестеро представників Донецької області: 4 місцеві жителі м.Маріуполь та гості з м. Авдіївка та Покровського району.
Мацько Ганна поділилася своїми ідеями та планами на майбутнє, розповіла, як отримане обладнання допомагає їй створювати подарункові іграшки-ляльки, які взагалі є витворами, шедеврами народного мистецтва та візитівкою регіону. За допомогою своєї швацько-вишивальної машини вона шиє костюми для учасників самодіяльності місцевого палацу культури.
Михайло Знов’єв з Авдіївки, розповів про роботу свого розважально-ігрового майданчику для дітей, як змінився його бізнес за два роки, які виникають труднощі (територіальна наближеність міста до військових подій, поява конкурентів та ін.). Сподіваємося, що особисті поради наших тренерів Михайлові стосовно роботи у конкурентному середовищі, розширення або зміни вектору послуг, що ним надаються, буде корисним та ефективним.
Терещенко Валентин отримав грантову підтримку для розвитку власної пасіки наприкінці минулого року. Всім зрозуміло, що це справа не одного дня і навіть місяця. Але ситуація на «полі» на сьогоднішній день і оптимізм Валентина дають надію, що цього літа його справа запрацює і буде приносити перші прибутки.
Завдяки перемозі у Конкурсі міні-грантів Олексій Дідаш отримав обладнання і на даний час його бізнес-діяльність в мережі Інтернет значно поширилась і починає приносити прибутки, а тим самим поліпшує його матеріальне становище. А його допомога організації для дітей з інвалідністю «Повірь у себе» та творчій майстерні – це ще один напрямок його діяльності.
Як активна життєва позиція, постійне прагнення до нових знань та навичок допомагає у складній життєвій ситуації, розповів Віктор Вовк. Він внутрішньо переміщена особа з інвалідністю, учасник проєкту – переможець конкурсу міні-грантів, відкрив власний ФОП і створив робоче місце для особи з інвалідністю. Спочатку це біла тільки міні-коптильня для м’ясної продукції, зараз він пробує розширити види діяльності і спільно із колегами займаються виготовленням та продажом індивідуального взуття. Поряд з цим Віктор поступив до Донецького державний університет управління де навчається за спеціальністю «Менеджмент у виробничій сфері». Не завжди одразу можна побачити результати життєвої активності, але безперечно – зайвих знань і навичок не буває.
Крім обміну досвідом учасники круглого столу зустрілися із представниками Маріупольського міського центру зайнятості та ТОВ «Маріупольський професійний коледж», які розповіли про можливі напрямки співпраці та програми для людей з інвалідністю як на державному, так і регіональному рівнях.
Заключною родзинкою тренінгу був майстер клас «Шедеври власними руками». Позитивний настрій учасників і зацікавленість процесом сприяли виготовленню витворів ручної роботи.
Всі учасники бізнес-тренінгу отримали Сертифікати, а кейс-менеджери проєкту Кравченко Олена та Поліщук Олена висловили побажання – відкрити в собі нові, до цього часу не розкриті, можливості і здібності для втілення своїх ідей і задумів.
Також, наприкінці тренінгу було проведено анкетування учасників, яке доводить доцільність і необхідність подальшої роботи у даному напрямку, а також висловлено вдячність тренерам і організаторам «Все було дуже доступно і цікаво. Подібні тренінги необхідні!», «Знания полученные были своевременны и полезны», «Такие тренинги – это единственная возможность получить знания при личном контакте».
Сподіваємося, що отримані знання сприятимуть розвитку власного бізнесу наших учасників та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю, та місцевого населення, які постраждали внаслідок конфлікту на Сході України і тим самим покращать своє фінансове становище і своєї родини.
Нагадуємо і запрошуємо на бізнес-тренінги, які проводяться в рамках нашого проєкту, а більш детальну інформацію щодо наступних заходів, а також зареєструватися для участі у них можна, якщо перейти за посиланнями .
Бажаємо здійснення ВАШИХ підприємницьких ідей і чекаємо ВАС на наших заходах!