Бізнес-тренінг «Алгоритми успіху» у Краматорську

Бізнес-тренінг «Алгоритми успіху» у Краматорську
12 Листопада 2018
Друкувати цю новину

7-9 листопада 2018 року у м. Краматорськ в рамках реалізації проєкту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», за фінансової  підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID,  Національною Асамблея людей з інвалідністю України (далі НАІУ) проведено третій бізнес-тренінг із розвитку та просування бізнесу «Алгоритми успіху».

У тренінгу брали участь 24 внутрішньо переміщені особи з інвалідністю, особи з інвалідністю, які проживають на території населених пунктів Донецької області, де здійснювалася АТО та члени їх родин. Шість учасників займаються підприємницькою діяльністю і зареєстровані як ФОП (три з них – переможці конкурсу міні-грантів проєкту), інші з числа самозайнятого населення, що пройшли курси-навчання чи підвищили свою кваліфікацію.

З вступним словом перед учасниками виступила Директор Центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю “Донбас” Світлана Фоміна, яка розповіла учасникам про можливості Центру, послуги, які надаються його слухачам та успішні практики.

Березнюк Інна Вікторівна, заступник директора Краматорського міського центру зайнятості, ознайомила слухачів із послугами, які можуть отримати у центрах зайнятості всі бажаючі відкрити власну справу, механізмах компенсації для осіб, які працевлаштовують ВПО, у т.ч. з інвалідністю. Вже стало гарною традицією участь у бізнес-тренінгах із соціального підприємництва представників місцевих центрів зайнятості, це надає можливість учасникам отримати відповіді на нагальні питання безпосередньо від фахівца і в режимі реального часу.

Як і попередні заходи цього напрямку (у Маріуполі та Львові) даний тренінг включав лекції та практичні заняття на теми:

  • законодавче регулювання підприємництва;
  • чинне законодавство щодо оподаткування підприємницької діяльності в Україні;
  • сучасні технології SEO-просування, Інтернет-маркетинг;
  • основи фандрайзингу, основні правила/вимоги до написання бізнес-проєктів тощо.

Всі теми тренінгу були цікавими для учасників і заслуговували на увагу, але найбільшу зацікавленість вони проявляли під час обговорення окремих розділів програми, а саме: оподаткування (діюче законодавство, ставки, строки надання звітності), воронка продажів, точка беззбиткововості, психологічні складові ринку продажів, охорони праці (організація та документація) та оформлення найманого персоналу,  сучасні технології SEO-просування, технології  Інтернет – маркетингу.

Учасники ділилися своїм досвідом як ведення власного бізнесу, так і участі у проєктах, написання грантових пропозицій. На прикладах учасників конкурсу міні-грантів проєкту обговорювали напрямки власних бізнес-проєктів, шляхи вирішення проблемних питань.

Всіх дуже зацікавив проєкт Олександри із м.Бахмут, а зокрема, що вдалося за рік підприємництва у цьому напрямку. В рамках проєкту вона стала переможцем одного з етапів Конкурсу міні-грантів: проєкт «Апідомівка – «сон на бджолах», пройшла навчання на курсі загальної психології, участь у бізнес-тренінгу із відкриття власної справи, а тепер опановує бізнес і застосовує на практиці отримані в проєкті знання. Сфера діяльності не зовсім звичайна, тому не все так легко, але вже є певні напрацювання.

Олексій переїхав до Краматорська із Луганської області і з годом вирішив відкрити пункт надання послуг миттєвого фото та ксерокопіювання документів. Скористався послугами проєкту і став, як і Олександра,  одним із переможців Конкурсу міні-грантів. Самими суттєвими і значущими здобутками (безперечно, крім отриманих на бізнес-тренінгах знань) стало  обладнання для започаткування власної справи: фотоапарат і ноутбук. Олексій поділився з учасниками своїм як теоретичним досвідом, так і практичним, а також був повноцінним фотокором заходу.

Сергій, як місцевий мешканець і підприємець із досвідом ведення власної справи, поділився власними напрацюваннями щодо сезонної мобільної торгівлі морозивом (асортимент, робота із найманими працівниками тощо), а він у свою чергу «отримав на розгляд» від учасників декілька можливих напрямків розвитку свого бізнесу мобільної торгівлі взимку.

Цікаву і корисну інформацію було отримано від пані Раїси учасниці тренінгу і голови Донецької регіональної організації “Всеукраїнська екологічна ліга». Вона розповіла про діяльність організації та її здобутки. Поділилася практичним досвідом, як можна використовувати екологічну складову діяльності для отримання прибутків, щодо участі у грантових програмах екологічного напрямку.

Слід відзначити, що серед молоді, яка нещодавно закінчила навчання у центрі «Донбас» є чимало цілеспрямованих особистостей, які безперечно знайдуть себе у підприємництві.

Всі слухачі дуже активно приймали участь в обговоренні запропонованих тренером як теоретичних, так і практичних питань ведення підприємницької діяльності.

Наприкінці тренінгу було проведено майстер-клас, на якому учасники створювали власну WEB-сторінку, візитівку сайту та використання сучасних технологій у своєму власному бізнесі.

Додатково інформаційні матеріали були  надіслані учасникам для внутрішнього використання.

Усі отримали Сертифікати учасника бізнес-тренінгу, і як завжди, наприкінці тренінгу було проведено анкетування учасників, яке доводить доцільність і необхідність подальшої роботи у даному напрямку:

«Дуже корисно, коли діючі ФОПи діляться досвідом, практичними рекомендаціями. Також потрібні були академічні знання. Дуже корисним був Робочий зошит».

«Очень полезно и доступно».

 «Спілкування з однодумцями – це вже великий плюс. Комфортність від доброзичливості і компетентності викладачів. Є розуміння, що ти не один, що у світі багато хороших, доброзичливих людей».

 «Этот тренинг – очень полезный был лично для меня. Много новой и очень интересной информации я для себя узнала. Если честно, то желание заниматься своим делом выросло однозначно, плюс к этому появилась еще и уверенность».

Сподіваємося, що отримані знання сприятимуть розвитку власного бізнесу та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю та членів їх родин, надихнуть на нові бізнес-ідеї і тим самим покращать своє фінансове і соціальне становище і своєї сім’ї.

Нагадуємо і запрошуємо на бізнес-тренінги, які проводяться  в рамках нашого проєкту, а більш детальну інформацію щодо наступних заходів у 2019 році, а також зареєструватися для участі у них можна, якщо перейти за посиланнями.

Бажаємо здійснення ВАШИХ підприємницьких ідей і чекаємо ВАС на наших заходах!

  Категорія: