«Бізнес, де прибуток має суспільство!»

«Бізнес, де прибуток має суспільство!»
27 Листопада 2015
Друкувати цю новину

Як сьогодні, в сучасних умовах, «виживають» підприємства людей з інвалідністю? Чи бачить і чує їх влада? Податкова реформа!? Трудовий кодекс!? Децентралізація!? Чи зможуть тисячі людей з інвалідністю в Україні, що працюють на цих підприємствах реалізовувати своє конституційне право на працю після впровадження реформ? Ці та інші питання були обговорені на Всеукраїнському форумі підприємств громадських організацій людей з інвалідністю.  Форум проходив в м. Києві  19 – 20 листопада в м. Києві.  Організаторами заходу виступили Національна Асамблея осіб з інвалідністю України, Асоціація підприємців та працюючих осіб з інвалідністю України та Українське товариство сліпих за підтримки Уповноваженого Президента України у справах людей з інвалідністю, Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина, Фонду «Акція людина» (ФРН), Дормундського міжнародного  освітнього центру  (Німеччина), Міністерства соціальної політики України, Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

В роботі Форуму взяли участь 119 директорів підприємств громадських організацій осіб з інвалідністю та лідерів громадського руху осіб з інвалідністю.

З привітальним словом до учасників Форуму звернувся Міністр соціальної політики України Павло Розенко. Він підкреслив, що  за нинішніх непростих умов вдалося відстояти і зберегти соціальні гарантії підприємствам громадських організацій осіб з інвалідністю у вигляді відповідних пільг з оподаткування. За останні роки було багато зроблено і у напрямку посилення інституційної спроможності і підтримки громадських організацій України. Зокрема, наприклад,  з початком дії нового Закону України  „Про громадські об’єднання” майже вдвічі збільшилася кількість зареєстрованих громадських організацій осіб з інвалідністю та значно зменшилася кількість відмов у їх реєстрації.

Посол ФРН в Україні Крістофер Вайль, виступаючи на форумі, зазначив: «Право на працю – одне з основних прав людини, яке визнане міжнародними актами та законодавством України. Це право поширюється і на осіб з інвалідністю. Завдання цивілізованої держави забезпечити це право – зруйнувати перешкоди (бар’єри), які не дають можливість людям з інвалідністю реалізувати свої можливості і здібності і здобутті гідної праці». За словами пана Вайля «люди з інвалідністю здатні вносити цінний внесок в національну економіку країни, їх працевлаштування дозволяє значно знизити витрати на пільги по інвалідності і може сприяти зниженню рівня бідності». Також Посол наголосив, що необхідно всі рішення, які приймаються в інтересах людей з інвалідністю опрацьовувати із залученням самих людей  з інвалідністю.

«Підтримку підприємств громадських організацій людей з інвалідністю у новому Податковому кодексі України необхідно зберегти» – про це заявив Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю В. Сушкевич. «А стосовно норми, яка існує в Україні по відношенню до пенсіонерів з інвалідністю: оподаткування пенсій – це, я вважаю, – сором українського законодавства – оподатковувати оту нещасну пенсію людей з інвалідністю.  Я закликаю в новому податковому кодексі назавжди прибрати цю норму.»

Під час пленарного засідання Форуму виступаючи на Форумі звернули увагу на погіршення фінансових та соціальних показників діяльності підприємств громадських організацій осіб з інвалідністю (далі-ГОІ); відсутність державних замовлень продукції підприємств ГОІ; «не підйомні» тарифи на електро-  та газопостачання для виробничих підприємств; необхідність розробки та впровадження  нових прогресивних підходів для стимулювання найму людей з інвалідністю як на відкритому ринку праці, так і на підприємствах ГОІ; відсутність ефективної  регіональної  політики сприяння розвитку підприємництва, зокрема у структурі ГОІ. Зазначено, що 37 підприємств ГОІ, на яких працювали тисячі осіб з інвалідністю залишилися в Автономній Республіці Крим та 22 знаходяться в зоні проведення АТО, а понад 50 тисяч ВПО з інвалідністю потребують державної підтримки, в тому числі через їх працевлаштування.

З особливим оптимізмом та надією щодо збереження державної підтримки  був виступ заступника Міністра фінансів України  Макеєвої О.Л., яка зазначила, що Мінфіном розроблено нову Концепцію податкової реформи в Україні та запевнила, що всі податкові пільги будуть збережені.

Ніна Южаніна, голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики  розповіла учасникам Форуму про основні положення податкової реформи, що зареєстрована у Верховній Раді України законопроєктом №3357. Автори податкової реформи підтримали пропозиції керівників підприємств громадських організацій людей з інвалідністю щодо збереження положень податкового законодавства стосовно норм, які дозволяють функціонувати таким роботодавцям, забезпечуючи роботою людей з інвалідністю.

Цікавим був досвід діяльності соціальних підприємств Федеративної Республіки Німеччина, організації їх державної підтримки, яка побудована на трьох «К»: капітал-консультації-компенсація. Про це розповіли Астрід Зам – керівник бюро Міжнародного освітнього центру (м. Дортмунд) та Петером Штадлером – виконавчий директор консультативного центру при Федеральній асоціації соціальних підприємств ФРН.

Учасники Форуму вирішили більш  активно співпрацювати з Верховною Радою України, Урядом, Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України. Одноголосно було прийнято резолюцію Форуму.

Фото

  Категорія: