Питання інвалідності та гендерно чутливе реагування на гуманітарну кризу

Питання інвалідності та гендерно чутливе реагування на гуманітарну кризу
11 Жовтня 2023
Друкувати цю новину

10 жовтня на платформі Zoom відбувся вебінар за темою «Питання інвалідності та гендерно чутливе реагування на гуманітарну кризу».

Захід відбувся в рамках проєкту «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах», який реалізується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України за підтримки Структури ООН Жінки та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги.

У рамках заходу було висвітлено питання прийняття рішень у відповідь на кризові ситуації, які б враховували контекст інвалідності та гендеру.

Зокрема учасники обговорили:

–     ключові поняття, пов’язані з інвалідністю, гендерною чутливістю та гуманітарним реагуванням

–     потреби, які спричиняються інвалідністю, й особливості правового статусу осіб, чиї права обов’язкові до врахуванням для забезпечення інклюзивності рішень з гуманітарного реагування на надзвичайні ситуації, а також якісні характеристики осіб з порушеннями здоров’я

–     алгоритм прийняття інклюзивних та гендерно чутливих рішень із гуманітарного реагування

Крім того, учасникам вебінару було надано інформацію стосовно ресурсів із відомостями про права людей з інвалідністю, порядки їх реалізації та особливості поводження з таки людьми залежно від виду порушень.

Дякуємо усім, хто долучився.

************

Про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF)

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.

Дана публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але висвітлені в ній погляди та вміст не є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.