У грудні поточного року виповнюється 10 років, як Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права людей з інвалідністю з метою заохочення, захисту й забезпечення повного й рівного здійснення всіма особами з інвалідністю в Україні всіх прав людини й основоположних свобод.
Відповідно до положень зазначеної Конвенції Національна Асамблея людей з інвалідністю України, об’єднуючи зусилля 118 громадських організацій людей з інвалідністю зі всіх регіонів України, реалізує просвітницькі кампанії, проводить навчальні та інформаційні заходи, в т.ч. для державних службовців та інших осіб які задіяні у формуванні та реалізації державної політики щодо соціального захисту та забезпечення прав осіб з інвалідністю.
З цією метою 21 листопада 2019 року в м. Київ Національна Асамблея людей з інвалідністю України провела тренінг “Запобігання та протидії дискримінації за ознакою інвалідності та імплементації стандартів Конвенції про права осіб з інвалідністю”. Мета якого спрямована на отримання зацікавленими сторонами вмінь та навичок з ідентифікації проявів дискримінації осіб з інвалідністю, а також недотримання прав людини щодо цієї категорії.
Участь у заході приймають помічники народних депутатів та працівники секретаріатів депутатських фракцій.
В рамках сесії було окреслено теми пов’язані з розумінням стандартів Конвенції, основних її складових – доступності, рівності та недискримінації, інклюзії та універсального дизайну. Крім того, учасники отримали навички розпізнавати дискримінаційні прояви в нормативно-правових актах національного та місцевого рівня, в тому числі через судову практику, використовувати підхід прав людини, який має бути основою для формування нормативно-правових актів.
Захід відбувся в рамках реалізації проєкту «Імплементація Національної стратегії у сфері прав людини як шлях до зменшення дискримінації людей з інвалідністю», який реалізується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України. Проєкт впроваджується за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.