Конкурс пройшов в Краматорську під патронатом народного депутата України Максима Єфімова та за підтримки Донецької обласної держадміністрації. Організаторами його виступили: Управління у справах сім’ї та молоді Дон ОДА, ДРУ «Центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «Донбас» та Донецька обласна організація осіб з інвалідністю.
У заході взяли участь 14 чоловіків у віці від 18 до 40 років, що пересуваються на інвалідних колясках, з різних регіонів України. Вони продемонстрували майстерність в змаганнях з альпінізму, перегонах на колясках, дартсі, бочче (метання куль на точність), стрільбі і розбиранні-складанні вогнепальної зброї.
Змагання проходили протягом чотирьох днів, а фінальним акордом став гала-концерт, що відбувся в «Авангард-Холі» Саду Бернацького. Конкурсантів привітали представники Донецької ОДА, помічник народного депутата Максима Єфимова та заступник міського голови Юрій Люлька. З вітальним словом також звернулася до учасників і гостей заходу засновник і головний організатор конкурсу – директор ДРУ ЦКРОІ «Донбас» Світлана Фоміна, яку під час цього форуму було нагороджено грамотою та нагрудним знаком Верховної Ради України. Вітальну адресу, нагрудний знак і поздоровлення їй передала Оксана Чернікова, помічник-консультант народного депутата України Максима Єфімова.
– Дуже приємно, що Максим Вікторович високо оцінив мою активну життєву позицію і виступив ініціатором присвоєння мені такої високої нагороди, – зазначила Світлана Фоміна.
За підсумками змагань та висновками журі, перше місце в конкурсі зайняв мешканець Донецької області Микола Рубан, друге – Сергій Орлов з Луганської області і третє – Віктор Богинський з Херсонської.
– Я розібрав пістолет за п’ять секунд, а зібрав – за сім, – похвалився під час інтерв’ю газеті «Факти» переможець конкурсу – 31-річний Микола Рубан. – Розбирання пістолета за сім секунд і складання за дев’ять вважається добрим результатом і для здорової людини.
Микола – родом з селища Мілове Луганської області. У Краматорськ він приїхав в 2010 році, вже після того, як травма, отримана в ДТП, прикувала його до інвалідної коляски. Закінчив інститут, але роботи по отриманій спеціальності не знайшов.
– Тоді я вирішив освоїти ще декілька більше затребуваних професій в Центрі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю “Донбас”, куди мене направила Надія Степанівна Поламарчук, що очолює Донецьку обласну організацію ВО “Союз людей з інвалідністю України”, – розповів Микола. – Через деякий час став майстром манікюру і педикюру. Свою долю знайшов, можна сказати, на роботі. Ми з дружиною Ритою працюємо в приміщенні обласного товариства осіб з інвалідністю. Рита – соціальний перукар.
У жовтні минулого року Микола і Рита зіграли весілля. Подружжя сподівається в найближчому майбутньому стати батьками.
Потрапити на манікюр до Миколи можна тільки по запису, він вже напрацював свою клієнтську базу і обзавівся власним інструментарієм. Два роки тому пройшов тренінг з відкриття власної справи в рамках міжнародного проєкту ТЕАМ, організований Національною асамблеєю людей з інвалідністю України, написав бізнес-план і отримав від іноземних донорів грант на закупівлю устаткування.
– Краматорськ став для мене рідним, – ділиться Микола. – Це більш-менш комфортне місце для проживання людей з інвалідністю. Тут я набув професії, робоче місце і навіть хобі – танці на колясках.
Те, що в Краматорську дбають про безбарꞌєрність для маломобільних громадян, підтвердили й інші учасники змагань. Так, майстер спорту України з плавання Сергій Орлов –мешканець Лисичанська Луганської області, що завоював на конкурсі друге місце, признався, що в його рідному місті «візочникам” доступні не більше десяти відсотків об’єктів, при тому пандуси з нормативним градусом нахилу з’явилися в місті лише в останні два роки.
Фахівець ІТ- компанії Віктор Богинський з Херсонської області, який посів третє місце, сказав, що вперше бачить українське місто, таке доступне для переміщення людей з інвалідністю, і подякував за гостинність і турботу жителям Краматорська.
Всі учасники конкурсу одержали звання та пам’ятні знаки з 14 номінацій, а також чимало подарунків від численних спонсорів і партнерів, без яких, до речі, конкурс не виявився б таким барвистим і яскравим, за що організатори висловлюють їм глибоку вдячність, а саме:
Народному депутату України Максиму Єфімову;
Заступнику голови Донецької обласної державної адміністрації Віктору Ремському;
Директору Департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької ОДА Володимиру Мицику;
Начальнику управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації Лілії Золкіній;
Командиру 81 окремої аеромобільної бригади полковнику Євгену Мойсюку;
Віце-президенту обласної федерації альпінізму і скелелазіння Роману Стрельникову;
Хореографу танцювального колективу «Серпантин» Григорію Скаженніку;
Хореографу танцювального колективу «Елеонорушки» Альоні Мережко;
Керівнику ансамблю «Верес» Катерині Коробці;
Переможниці конкурсу краси «Краса без обмежень – 2016», голові фонду «Нескорені» Оксані Кононець;
Директору КВПУ № 14 Михайлу Куприкову та керівнику хореографічного ансамблю «Грація» Вірі Гуменній;
Центру позашкільної роботи Краматорська та завідувачу хореографічного відділення зразкового ансамблю «Вітерець» Олені Харченко;
Центру краси «PRADA» та її директору Лідії Забор;
ДРЦ «Інваспорт» та його провідному фахівцеві Івану Головенко;
Групі «Мото -Краматорск» та Олександру Омельченко за допомогу у організації фотосесії для учасників конкурсу;
Фотографу Оксані Серденюк за професійну фотосесію;
Національній Асамблеї людей з інвалідністю України на чолі з Валерієм Сушкевичем;
Компанії «Спортмастер-Україна»;
Директору» Віталію Загудаєву та первинній профспілковій організації ПАТ «Краматорський завод важкого верстатобудування»;
Генеральному директору АТП 11410 Сергію Дубовому;
Керівнику Світлані Яківчик та колективу Краматорської філії АТ «Ощадбанк»;
Директору Краматорського комбінату дитячого харчування Аллі Кущ;
Члену Асоціації жінок «Пані» Ганні Алад’євій;
Директору ПП «Астон» Ніні Гончаренко;
Керівнику «Студії хутра» Тетяні Гусевій;
Керівнику «Стиль-Груп» Ігорю Максименко;
Магазину «Гранд»;
Директору «ТПФ КАБА» Аллі Кейс;
Начальнику Краматорського відділу поліції Василю Поштаку;
Очільнику Краматорської міської прокуратури Костянтину Хорсу;
Кафе «Комікс» та директору Марині Андрієвій;
Директору підприємства «Донбас – Екскавація» Сергію Красовському;
Директору Інституту підвищення кваліфікації Ларисі Останковій;
Національній платформі «Жінки за мир»;
Директору Станції юних техніків Надії Любим;
Студії «Комплімент», Олені Коробці, Вікторії Ярічевській.
Сподіваємось, «Мужність без обмежень 2018» стане щорічним і традиційним для всієї України!
Прес-служба ГО ДОО ВО СОІУ.
Національна Асамблея людей з інвалідністю України вітає переможців Першого Всеукраїнського конкурсу серед чоловіків «Мужність без обмежень». Хлопці, так тримати! Пишаємось Вами!