Президент України Петро Порошенко 23.05.2017 підписав Закон України „Про внесення зміни до статті 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Запровадження таких змін до зазначеного Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” зумовлене необхідністю забезпечити належний соціальний захист дружин (чоловіків) померлих осіб із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 1) і дає змогу врегулювати на законодавчому рівні питання щодо отримання ними пенсії у зв’язку з втратою годувальника без необхідності встановлення причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою.
«Думаю, що це буде один із важливих етапів щодо наших кроків у посиленні захисту постраждалих від Чорнобильської катастрофи», – підкреслив Порошенко.
Закон встановлює з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника дружинам або чоловікам, які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, віднесеним до 1-ї категорії.
Згідно з документом, це право надається незалежно від причинного зв’язку смерті годувальника з Чорнобильською катастрофою.
«Протягом року ми скоординували заходи, які дозволили б зменшити бюрократичні процедури для тих, хто постраждав внаслідок найстрашнішої техногенної катастрофи у світі», – наголосив Порошенко під час зустрічі з президентом Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Володимиром Войтовим, президентом Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля Зінаїдою Багровою, президентом Міжнародного благодійного фонду «Діти-інваліди Чорнобиля» Валентиною Колесніковою та головою Всеукраїнської спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86» Геннадієм Ширяєвим.
Порошенко нагадав, що Чорнобильська трагедія – одне з найбільш чутливих питань для багатьох українців. «За моїм дорученням розробили, і я підписав Указ про довічні стипендії учасникам ліквідації (наслідків аварії на ЧАЕС – ред.). І сьогодні – це теж завершення дуже важливого етапу, коли було розроблено і підтримано парламентом законопроєкт, який ліквідує будь-які бюрократичні складнощі», – зауважив Президент. Він наголосив, що держава тримає на постійному контролі питання соціального захисту чорнобильців та їхніх сімей. Особливо тих, хто в перші дні трагедії став до лав ліквідаторів чорнобильської катастрофи.
«Мені надзвичайно приємно констатувати, що на сьогоднішній день вже є абсолютно інший рівень сприйняття цієї проблеми, в тому числі і у владних кабінетах. Ні в кого не піднялася рука запропонувати мені застосувати право вето. На сьогоднішній день всі підтримують мій рішучий настрій щодо підписання», – підкреслив Порошенко, підписуючи закон.
Зі свого боку, віце-прем’єр-міністр Павло Розенко повідомив, що нині прийнято новий механізм співпраці і фінансування програм оздоровлення чорнобильців, де на перший план ставляться інтереси чорнобильця, а також порушуються інші питання, зокрема пов’язані із пенсійним забезпеченням.
За матеріалами УКРІНФОРМ