Visit to Poltava region: cooperation to ensure the rights of people with disabilities and access to quality services
February 17, 2025
Share:
13 лютого 2025 року Генеральний секретар Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) Вікторія Назаренко відвідала Карлівську громаду, що на Полтавщині. Головними подіями стали підписання меморандуму про співпрацю з місцевою владою та відкриття відремонтованого приміщення Голобородьківського фельдшерсько-акушерського пункту (ФАП) КНП «Карлівський центр первинної медико-санітарної допомоги».
Меморандум закріплює партнерство між НАІУ та Карлівською громадою у сфері забезпечення прав людей з інвалідністю, розвитку безбар’єрного простору та покращення соціальних послуг. Його підписання відкриває нові можливості для реалізації проєктів, спрямованих на інклюзивний розвиток громади.
Вікторія Назаренко:“Підписання меморандуму – це крок до створення суспільства рівних можливостей. Ми цінуємо готовність громади до змін і завдяки міжнародним партнерам продовжимо розбудову інклюзивних ініціатив в громадах”.
Оновлений ФАП: доступність та якісні медичні послуги для всіх
Приміщення Голобородьківського ФАП було відремонтовано в рамках проєкту НАІУ “Криза в Україні: реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю”(2 фаза). Реалізація ініціативи стала можливою завдяки підтримці міжнародних партнерів – Європейського Форуму інвалідності (EDF) та Християнської місії незрячих (CBM). Це перший у Карлівській громаді повністю доступний ФАП.
За фінансової підтримки проєкту встановлено підйомник для маломобільних мешканців громади, що зробило відремонтований медичний заклад архітектурного доступним для людей з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату.
Нове відремонтоване приміщення ФАП має доступний санвузол, встановлено бойлер, склопакети, та ін.
Планується відкрити аптечний пункт на базі приміщення оновленого ФАП та працевлаштувати молодого спеціаліста.
Вячеслав Дяченко, староста Голобородківського старостату:“Ми прагнемо зробити нашу громаду комфортною для всіх її мешканців. Відкриття оновленого ФАПу – це величезний крок уперед. Тепер люди можуть отримувати медичні послуги в сучасних і доступних умовах. Проєкт змінює ставлення до людини. На власному прикладі ми побачили, що завдяки мобілізації власних можливостей громади та фінансової підтримки партнерів можна досягти значимого і видимого результату. Наш приклад є показовим для всіх інших громад. А для нас – це досвід і стимул шукати додаткові джерела фінансування для підтримки громади».
Відгуки громади: що змінилося?
Оновлення ФАП суттєво покращить доступ до медичних послуг для різних груп населення.
Галина, мешканка громади: «Я користуюсь кріслом колісним. Мені складно підніматися сходами, щоб потрапити до лікаря. Тепер завдяки підйомнику я можу самостійно відвідувати лікаря. Дякую за цю можливість!”
Подальші плани
Підписання меморандуму та відкриття модернізованого ФАПу – лише частина великої і системної роботи НАІУ у сфері захисту прав людей з інвалідністю. Завдяки підтримці Європейського Форуму інвалідності (EDF) та Християнської місії незрячих (CBM) організація продовжить працювати над створенням безбар’єрного середовища у громадах по всій Україні.
Вікторія Назаренко:“Наше завдання – не лише реагувати на виклики, а й системно змінювати підхід до доступності. Співпраця з міжнародними партнерами дає змогу реалізовувати масштабні проєкти, які покращують якість життя людей з інвалідністю не тільки у великих містах, а й у невеликих громадах. Ми продовжимо працювати над тим, щоб кожен громадянин мав рівний доступ до медичних та соціальних послуг.”
НАІУ закликає громади до активної співпраці та реалізації ініціатив, що сприятимуть створенню інклюзивного суспільства, у якому кожен зможе жити без бар’єрів та обмежень.
17-річний син Богдан з народження має тяжку форму ДЦП. Хлопець потребує постійного догляду, і не лише сил і турботи з боку близьких, а й спеціалізованих засобів догляду, які відповідають його потребам. Коли Богдан був ще маленьким, родина мала змогу отримати крісло колісне в межах державних програм. Але з роками технічний засіб зношувався, а потреба залишалась. […]
Для Поліни 12-річної дівчинки з села Бугаївка на Полтавщині, дорога до школи — це щоденний виклик довжиною майже в 10 кілометрів. Проживаючи разом із татом у віддаленому селі, вона щодня долає цю відстань, щоб навчатися, спілкуватися з друзями і відкривати світ. Через відсутність громадського транспорту та поганий стан дороги, що фактично непридатна для проїзду, батько […]
Due to the full-scale war, thousands of people in Ukraine were forced to leave their homes. Many of them found temporary shelter in the Poltava region — a territory bordering several frontline regions and one of the first to receive people seeking safety from hostilities. One such community is Karlivska. Some internally displaced persons (IDPs) settled here as early as 2022 and remain to this day.
Пані Ольга з Полтавської області має інвалідність у зв’язку зі складним захворюванням суглобів. Жінці вкрай важко долати великі відстаніі. Але незважаючи на це, вона зберігає активну життєву позицію та намагається бути корисною для громади. З початком повномасштабної війни Ольга вирішила допомагати захисникам так, як може найкраще. І з тих пір постійно випікає домашні пиріжки для […]
У Києві зроблено ще один крок до більш інклюзивного міського простору. Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) та Київський метрополітен офіційно домовилися про співпрацю — сторони підписали меморандум, який відкриває шлях до системної роботи над доступністю підземки. Мета проста й водночас надважлива: зробити метро зручним і безбар’єрним для всіх — зокрема для людей з […]
У березні 2025 року вийшов оновлений Situational Analysis on the Rights of Persons with Disabilities in Ukraine, що висвітлює ключові виклики, з якими стикаються люди з інвалідністю в Україні в умовах повномасштабної війни. Звіт підготовлено за участі українських організацій осіб з інвалідністю — зокрема Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) — та за підтримки […]