Презентуємо черговий випуск бюлетеня «Право на реабілітацію» за червень
30 June 2021
Share:
За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, крісло колісне потрібне понад 75-ти мільйонам людей у світі, і лише 5—15 % людей мають доступ до нього. Згідно з статистичними даними, доступ до правильно підібраного крісла колісного мають менше 5 % осіб у світі, які його потребують.
Раніше ми вже знайомили вас з публікаціями, які мають сприяти покращенню / налагодженню процесу забезпечення кріслами колісними у країнах з обмеженими ресурсами. В усіх цих публікаціях взято за основу восьми крокову модель із забезпечення кріслами колісними з ручним керуванням.
В цьому номері ми познайомимося ближче з цією моделлю. Надання послуг із забезпечення кріслами колісними на основі восьми крокової моделі дозволяє забезпечити користувача правильно підібраним кріслом колісним, яке б відповідало його / її індивідуальним потребам, функціональним можливостям та умовам навколишнього середовища.
Правильно підібране, добре спроектоване, налаштоване крісло колісне стає першим кроком на шляху до включення та активної участі особи в суспільному житті.
Також у випуску: – Як окремим категоріям населення отримати ТЗР? Нагадуємо, що з 1 червня 2021 набрав чинності оновлений Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (в редакції постанови КМУ від 14.04.2021 № 362).
– Корисна інформація для людей з травмами спиного мозку – вебінар щодо доступності ТЗР медичного призначення для людей з травмами спинного мозку, дізнаєтесь про покроковий алгоритм безкоштовного отримання ТЗР медичного призначення та переліком документів для їх отримання.
Бюлетень випускається в рамках Інформаційно-просвітницької кампанії, яку розпочато Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ). Кампанія зосереджена на інформуванні населення про право на реабілітацію, підвищення обізнаності щодо фізичної терапії, пропагування важливості послуг з фізичної терапії/реабілітації для збереження та відновлення якості життя, створення попиту на послуги з фізичної терапії.
Проведення просвітницької кампанії стало можливим завдяки участі НАІУ у міжнародному проєкті «Зміцнення реабілітаційних послуг у системі охорони здоров’я», який реалізує Momentum Wheels for Humanity за підтримки Української Асоціації фізичної терапії, Всесвітньої конфедерації фізичної терапії і Республіканського медичного коледжу Таджикистану, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.
Будемо вдячні за ваші відгуки, пропозиції та побажання щодо наступних номерів бюлетеня! Інформацію просимо надсилати на електронну адресу: naiu2019.ft@gmail.com з приміткою «Електронний бюлетень «Право на реабілітацію».
Люди з інвалідністю, ветерани, активісти та мешканці громади перевірили доступність об’єктів у центрі міста, обговорили проблеми і рішення. Доступність — це не розкіш, а базове право кожної людини. Доступність потрібна і ветеранам, і людям з інвалідністю, і батькам з дитячими візочками, і дітям, і людям старшого віку. Доступність – це для тебе! Робімо наші заклади […]
У щоденній рутині ми рідко зупиняємось, щоб подумати: як багато означає простий доступ до допомоги, коли вона не формальна, а щира, своєчасна і точна. Для багатьох людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб і тих, хто живе на межі вразливості, така підтримка – це не тільки про полегшення побуту. Це про гідність, вибір і можливість залишатися […]
Як залучити недержавний сектор до надання соціальних послуг? Якими є основні переваги такого партнерства? Як визначати потреби громади у соціальних послугах? Як створювати координаційні групи із вивчення такої потреби, уникаючи при цьому найпоширеніших помилок? Як здійснювати моніторинг надання соціальних послуг, визначивши оцінку якості? Спікери нашого вебінару проаналізують урядові документи щодо надання соціальних послуг; поділяться практичними […]
«У Копенгагені перейшли від принципу безабар’єрного середовища до принципу універсального дизайну. Таким чином столиця Данії демонструє, що розглядає створення міського простору, доступного для людей з інвалідністю, як фундаментальну складову сучасного міста», – розповідає генеральна секретарка Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Вікторія Назаренко, яка разом із іншими членами організації відвідувала столицю Данії на запрошення DPOD […]
On June 18, Storozhynets hosted the launch of the advocacy campaign "Communities for All: Creating Change Together with People with Disabilities". This is not just an event - it is the beginning of a large and unifying effort to make the community accessible, inclusive and convenient for everyone. Residents of Storozhynets gathered on the central square: people with disabilities, representatives of NGOs, veterans, representatives of [...]
The purpose of the National Assembly of People with Disabilities of Ukraine (NAPWD) is to unite organizations whose members are people with disabilities to protect their rights, empower them and build an inclusive society. Last year, the NGO "Dreams of Special Children" joined the large family of the NAIA. For its team, this is not only a formal membership, but also an opportunity to find friends, like-minded people and reliable [...]